Sloboda sigurna u još jednoj provjeri protiv Vrijednosnica

• 21/09/2021

U petoj pripremnoj utakmici crveno-crni su odmjerili snage sa Vrijednosnicama iz Osijeka, ekipom sa kojom su igrači trenera Nedima Džemića i otvorili period pripremnih utakmica pobjedom u dvorani Gradski vrt. Gosti iz Osijeka došli su na uzvratni meč, ali ishod je bio isti – nova pobjeda Slobode, četvrta u pet odigranih susreta.

Da ćemo vidjeti utakmicu na veliki broj koševa vidjelo se već u prvoj četvrtini. Crveno-crni su startali furiozno te su odličnom igrom stekli veliku prednost nakon prve četvrtine koja je završena rezultatom 41:14. Istim tempom nastavili su do poluvremena, a trener Džemić je od druge dionice dosta mijenjao petorku kroz koju je do kraja utakmice sjajno podijelio minute svim, posebice mlađim igračima. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 66:36.

U nastavku su igrači Slobode isprobavali zamisli svojih trenera i održavali rezultatsku prednost. Na kraju trećeg perioda rezultat je glasio 97:64, a za krunisanje fenomenalne poenterske večeri crveno-crni su se pobrinuli u posljednjoj četvrtini kada su zabili prvu “stotku” ove sezone uz konačan rezultat od 119:83 (41:14, 25:22, 31:28, 22:19). Kod gostiju nije igrao ponajbolji igrač ekipe Topolović dok je tim domaćina nastupio bez Halilčevića, Sinadinovića i Samca zbog povreda.

Rezultat na kraju utakmice dovoljno govori o učinku igrača. Svi koji su zabilježili nastup u crveno-crnom dresu večeras upisali su se u strijelce. Dvocifreni su bili Delalić, Durmo i Lelić koji su vodili ekipu od početka susreta, a njihovu komandnu palicu preuzeo je raspoloženi Omerović koji je ubacio 17 poena. Vrijedi istaknuti i povratak Alikadića na parket sa tri pogođene trojke, ali i vrlo dobru partiju mladog Ćustovića koji je postigao osam poena.

Pored navedenog, susret protiv Osijeka poseban je za juniore Ivana Petkovića i Adina Malohodžića koji su u svom prvom seniorskom nastupu zabilježili i prve seniorske poene. Gostima se zahvaljujemo na dvije odigrane utakmice uz najbolje želje povodom debitantske sezone u ABA 2 ligi!