Razvojni tim nastavlja u pobjedničkom ritmu, Sloboda 2 upisala pobjedu nad Željom 1971 u Bihaću

• 04/02/2024

Mladi košarkaši razvojnog tima Slobode jučer su gostovali u Bihaću gdje ih je ugostila ekipa Željo 1971, trećeplasirani tim ligaške tabele. Ovo je bio treći ovosezonski međusobni duel dva rivala, a za domaćina je ovaj meč bio od velikog značaja budući da se tim Želje vratio u sportsku dvoranu “Luke”. Nakon pobjede u prvom i poraza u drugom krugu, koš razlika u dva susreta odlučila je da Sloboda 2 još jednom putuje u Bihać, ali ovoga puta tuzlanski tim bio je uspješan na gostovanju, te su upisali svoju drugu pobjedu nad ekipom Želje.

Domaći košarkaši bolje su izgledali na parketu u prvoj dionici susreta, lako su stizali do poena, što je za rezultat donijelo dvocifrenu prednost za Želju već nakon prvih 10 minuta igre. Gostujući tim uspio je održati priključak u susretu dosta boljom igrom u drugom periodu igre tokom kojeg je ekipa iz Tuzle ostala bez Ajdina Ćosića zbog ranog problema sa ličnim greškama. To nije pokolebalo ostatak tima koji se pobrinuo da zaostatak do poluvremena spuste na svega četiri poena razlike pa se na odmor otišlo pri rezultatu 44:40 za domaću ekipu.

Treća četvrtina bila je prilično izjednačena, a gosti su i dalje pokušavali preokrenuti rezultat u svoju korist. Željo je uspio iskontrolisati situaciju na terenu i zadržati prednost tako da su igrači Slobode u posljednju fazu susreta ušli sa šest poena zaostatka. Posljednji period igre ponudio je odličnu predstavu gostiju na obje strane parketa u kojem su domaći za pet minuta igre uspjeli postići svega dva poena. Sloboda 2 nastavila je u dobrom napadačkom ritmu, preokrenula rezultat i na kraju slavila novu gostujuću pobjedu rezultatom 78:85 (27:17; 17:23; 22:20; 12:25).

Fenomenalnu partiju u Bihaću za crveno-crne odigrao je Eman Medunjanin sa postignutih 35 poena u pobjedi svog tima. Ajdin Kahrić postigao je 17 poena, dok je kapiten Emir Krajinić ubilježio još jedan double-double učinak sa 15 poena i 16 skokova. Ajdin Ćosić je za kratko vrijeme na parketu postigao devet, Aldin Kunosić je upisao četiri, Jasmin Agić ubilježio je dva poena, a u strijelce se sa tri poena upisao i član juniorske selekcije Ilhan Mujčinović. U domaćem timu najviše je pokazao Brian James Jenkins sa 25 ubačenih poena.

Ekipa Sloboda 2 nakon 11 odigranih kola nalazi se na omjeru od pet pobjeda i šest poraza. Željo je porazom na domaćem parketu ubilježio omjer od šest pobjeda i pet poraza. Košarkaši razvojnog tima važnom gostujućom pobjedom otvorili su treći krug ligaškog takmičenja, a u narednom kolu očekuje ih gostovanje u Srebreniku gdje ih dočekuje ekipa Gradine.