Juniori OKK Sloboda prvaci Lige mladih RKS Tuzla za sezonu 2022/23

• 23/04/2023

Današnjim utakmicama za plasman završnog turnira u maloj dvorani tuzlanskog Mejdana spuštena je zavjesa na sezonu 2022/23 Lige mladih RKS Tuzla kada je u pitanju juniorska konkurencija. Juniori OKK Sloboda osvojili su titulu prvaka pobjedom nad prošlosezonskim šampionom u finalu, ekipom Modriče, rezultatom 69:56 čime su ostvarili plasman dalje i učešće u kvalifikacijama za državno prvenstvo. U utakmici za treće mjesto ekipa Silver Kings iz Srebrenika savladala je tim Dragonsa iz Tuzle. Košarkaški vikend u Mejdanu ponudio je mnoštvo kvalitetne košarke i zanimljivih poteza, a u nastavku vam donosimo kratak pregled dešavanja sa završnog turnira za juniore.

Završnicu juniorske lige međusobnim susretom otvorile su ekipe Dragonsa i Modriče koje su gledateljima u dvorani pružile itekako zanimljiv te do samog kraja napet susret. Aktuelni šampion na poluvremenu je imao solidnu prednost što je trebalo biti dovoljno za miran finiš susreta, ali u posljednjoj dionici utakmice igrači Dragonsa dobrom igrom uvode susret u neizvjesnu završnicu gdje su ipak bili sigurniji juniori Modriče za pobjedu rezultatom 66:69 i prolazak u finale. Drugo polufinale ponudilo je ogled između domaćina Slobode i Silver Kingsa u kojem su crveno-crni rutinski odradili posao i sa pobjedom rezultatom 91:56 zakazali su reprizu prošlosezonskog finala iz Mejdana sa ekipom Modriče.

Drugi dan turnira otvoren je velikom borbom za treće mjesto gdje su snage odmjerile ekipe Dragonsa i Silver Kingsa. Nakon prilično izjednačenog prvog poluvremena, Dragonsi su ostvarili značajnu prednost uoči posljednjih 10 minuta, ali do kraja susreta igrači Silver Kingsa upotpunosti okreću utakmicu u svoju korist te na kraju zasluženo slave pobjedu rezultatom 60:67 i novu bronzanu medalju. Finalni susret između Slobode i Modriče nije ponudio nikakvu rezultatsku neizvjesnost budući da su domaći igrači od početka do kraja kontrolisali susret i veći dio utakmice održavali su dvocifrenu rezultatsku prednost. Rezultatom 69:56 juniori Slobode osvojili su prvo mjesto i zlatnu medalju dok je ekipa Modriče završila sezonu kao drugoplasirani tim.

Kao najkorisniji igrač završnog turnira u konkurenciji juniora proglašen je član KK Modriča Nemanja Borojević koji je u polufinalnom i finalnom susretu postigao 55 poena. Individualna priznanja kao članovi najbolje petorke dobili su još: Ajdin Ćosić (Sloboda), Eman Medunjanin (Sloboda), Nemanja Borojević (Modriča), Tarik Buljubašić (Silver Kings) i Elvir Babajić (Dragons). Ekipama učesnicama završnog turnira čestitamo na ostvarenim rezultatima i zahvaljujemo se na fer i korektnoj igri!