Razvojni tim Sloboda 2 pobjedom nad ekipom Živinica u Mejdanu zaključio sezonu A1 lige

• 04/03/2024

Košarkaši razvojnog tima Slobode večeras su u Mejdanu odigrali posljednju utakmicu regularnog dijela A1 lige sjever u kojoj su dočekali posljednjeplasiranu ekipu Živinica. Treći susret između ova dva rivala još jednom je pripao ekipi crveno-crnih, a ishod utakmice trećeg kruga u Mejdanu nije imao uticaja na konačan plasman ekipa. Sloboda 2 je kao tim sa najmlađim rosterom već ranije osigurala opstanak i nastup u idućoj sezoni A1 lige, dok je ekipa Živinica, kao posljednjeplasirani tim ligaške tablice, putnik u niži rang nakon 15 odigranih kola.

Iako utakmica nije imala rezultatski značaj, mladi igrači Slobode 2 odlučili su sezonu završiti pobjedom što su dali do znanja protivniku već u prvoj dionici igre za vrijeme koje su zabili čak 30 poena. Moglo bi se reći da su crveno-crni utakmicu riješili nakon prvih 10 minuta igre budući da su dvocifrenu prednost stečenu u prvoj četvrtini održavali do kraja susreta. Gosti su bili najkonkretniji u drugom periodu igre kada su uspjeli smanjiti prednost, a domaći su na poluvrijeme otišli sa 13 poena plusa i rezultatom 50:37.

U trećoj dionici nastavlja se dominacija domaćih košarkaša koji dižu prednost na 20+ i agresivnijom odbranom ostavljaju goste na 11 poena u ovoj četvrtini te tako zatvaraju sve mogućnosti za rezultatski priključak uoči posljednjih 10 minuta igre. Četvrti period odrađen je rutinski od strane domaćeg tima koji mirno privode utakmicu kraju i šestu ovosezonsku pobjedu slave ubjedljivim rezultatom 85:67 (30:13; 20:24; 18:11; 17:19) te se na najbolji mogući način opraštaju od svoje publike i takmičarske sezone 2023/2024.

Kapiten ekipe Sloboda 2 još jednom je vodio svoj tim do pobjede sa nevjerovatnim double-double učinkom od 24 poena i 22 skoka. Ajdin Ćosić pratio ga je u stopu sa 22 postignuta poena, dok su dvocifreni bili još Eman Medunjanin sa 12 poena i devet skokova te Ajdin Kahrić koji je ubacio 11 poena. Šest poena ubilježio je Jasmin Agić, po četiri su dodali Aldin Kunosić i Daut Livadić, a u strijelce se upisao i Balša Ilić sa dva poena. Najzapaženiju rolu u gostujućoj ekipi imao je Mahir Hrnjić sa 13 postignutih poena u porazu svoje ekipe.

Trener razvojnog tima dao je kratak osvrt na sezonu koja je sada već iza nas: “Sezona A1 lige za ove momke protekla je zadovoljajuće, naročito kada govorimo o segmentima na kojima smo radili i ciljevima koje smo zacrtali. Utrošili smo dosta vremena na rad sa momcima i napravili ogorman napredak u individualnom smislu što je rezultiralo dobrim pojedinačnim igrama naših igrača. Stekli su iskustvo i dobili potrebno samopouzdanje uz koje su trenirali i igrali bolje. Nedostajalo nam je sportske sreće u utakmicama koje smo izgubili na loptu ili dvije da se plasiramo na završnicu lige, ali sam bez obzira na sve neopisivo ponosan na moje momke i drago mi je da žive košarku u gradu košarke”, izjavio je Berbić.

Košarkaši razvojnog tima Slobode završili su sezonu 2023/24 A1 lige sjever na petom mjestu ligaške tablice sa omjerom od šest pobjeda i devet poraza u trokružnom sistemu nakon 15 odigranih susreta. Izabranici trenera Berbića ostali su na korak od plasmana u doigravanje budući da dijele isti omjer kao i četvrtoplasirana ekipa Brčkog. Stručnom štabu i igračima čestitamo na još jednom izborenom opstanku sa najmlađim rosterom u A1 ligi i želimo im puno sreće u nastavku juniorske i seniorske sezone!