Kadetska reprezentacija izborila finale na Evropskim igrama mladih

• 31/07/2015

Nakon juniora, koji su obezbijedili plasman u polufinale Evropskog prvenstva, kadetska reprezentacija naše zemlje otišla je korak dalje. Kadeti su osigurali minimum srebrnu medalju na Evropskim igrama mladih (EYOF) u Gruziji, piše internet portal Mondo.ba.

BiH je u polufinalu pobijedila Njemačku 80:70.

Naši momci su od prve minute zaigrali odlično i pokazali da će biti vrlo težak protivnik za Nijemce. Prva četvrtina je završena rezultatom 30:20 za našu reprezentaciju. Na poluvremenu smo imali prednost rezultatom 43:33.

Treća četvrtina je presudila. Bilo je 19:9, za BiH, koja je pred posljednju četvrtinu imala čak 20 poena prednosti 62:42.

Ipak, uporna Njemačka se u jednom trenutku uspjela vratiti na samo četiri poena zaostatka  71:67. Ipak BiH pravi seriju od 7:1 i prelama meč.