ABA 2 liga: Pobjeda Slobode protiv Sparsa

• 11/12/2019

Igrači trenera Mulaomerovića od prvog trenutka maksimalno angažovano igraju i uspijevaju napraviti prednost u prvoj četvrtini 19:13. Period sa dosta trojki i atraktivnih poteza koje predvodi fantastično zakucavanje Gregga.

U drugoj četvrtini gosti iz Sarajeva igraju bolje i sa nekoliko trojki dolaze do prednosti, koju smo do kraja poluvremena uspjeli anulirati te na polovrijeme otišli sa nerješenim rezultatom 39:39.

Treću dionicu naši daju mnogo energije i u odbrani i u napadu i dolaze do vodstva od 14 poena razlike. Na kraju je treća dionica završila rezultatom 60:52.

Početkom četvrte dionice nismo bili precizni što gosti koriste i smanjuju prednost, ali i dalje energijom i zalaganjem uspijevamo zadržati prednost i na kraju slavimo sa 77:73.

Najefikasniji u našoj ekipi bio je Manjgafić sa 21 poenom i Gregg sa 20 poena, dok je kod gostiju najefikasniji bio Kamenjaš sa 20 poena.

Sledeća utakmica igra se u okviru prvenstva BiH u subotu 14.12.2019.godine sa početkom u 19.00 sati u Mostaru protiv ekipe HKK Zrinjski.