Vogošća u finišu došla do pobjede protiv Slobode

• 17/12/2018

Vogošća je došla do pobjede protiv Slobode na domaćem parketu rezultatom rezultatom 83:78.

Tuzlaci su vodili 38. minuta igre, međutim u samom finišu domaćin je napravio preokret došao do pobjede.

Prvi period bolje otvaraju gosti iz Tuzle 27:15. U drugoj dionici domaćin smanjuje vodstvo na odmor se odlazi 36:40 za Slobodu.

U nastavku utakmice  Tuzlaci imaju blagu prednost i u četvrti period ulazi sa vodstvom 62:58.

U nastavku Vogošćani  sustižu prednost i u 38. minutu izjednačavaju na 75:75. U samom finišu više koncetracije imali domaći košarkaši  i došli do pobjede.

Kod Vogošće King je ubacio 24, Mičić 19 i Hukić 13 poena. U redovima Slobode Hasandić 19, Božović 19 poena uz 15 skokova i Jovanović 14 koševa.