Spars savladao Slobodu u napetoj završnici na Ilidži

• 05/05/2022

Igrači Slobode su porazom protiv Sparsa na gostovanju u Sarajevu započeli svoj put u ligi za prvaka Bosne i Hercegovine. Ekipa Sparsa kontrolisala je veći dio utakmice, ali su gosti iz Tuzle nakon nešto lošijeg prvog poluvremena smanjili rezultatski zaostatak te su u posljednjim minutama utakmice potpuno uhvatili rezultatski priključak. Sloboda je imala i posljednji napad nekoliko sekundi do kraja u kojem nije bilo dovoljno vremena za realizaciju tako da su Sparsi ostvarili pobjedu od dva poena razlike.

Sloboda je pokušala nametnuti svoj ritam na samom početku i dobro je otvorila utakmicu zbog čega su igrači Sparsa već u prvoj četvrtini pojačali agresivnosti i preuzeli konce igre u svoje ruke. Nakon odlične prve četvrtine za Sparse i izjednačene druge, ekipe su na poluvrijeme otišle pri rezultatu 46:36, a Sparsi su imali dvocifrenu prednost uoči nastavka meča. Trener Nedim Džemić je u svlačionici očigledno uradio posao koji je urodio plodom jer je Sloboda u nastavku rezultatski dobila treću i četvrtu četvrtinu te se tako vratila u utakmicu, ali čini se prekasno. Iako su gosti imali posljednjih nekoliko sekundi za šut bilo je to premalo vremena tako da je Alikadićev šut sa pola terena završio promašajem, a utakmica rezultatom 84:82 u korist domaćina.

Gosti su imali čak pet dvocifrenih igrača u svom rosteru, a listu je predvodio spomenuti Adi Alikadić sa 17 poena i pet pogođenih trojki. Po 16 poena postigli su Haris Delalić i Ibrahim Durmo, kapiten Đorđe Lelić je dodao 15 dok je Daniel Vujasinović imao 10 postignutih poena. Kada je riječ o Sparsima, najefikasniji je bio nekadašnji igrač crveno-crnih Jakov Mustapić sa 23 poena, a podršku je imao u Nedimu Buzi koji je dodao svojih 17 poena. Ekipa nema puno vremena za odmor jer drugo kolo lige za prvaka ih očekuje već za vikend kada u Mejdan stiže ekipa Leotara.