Sloboda preko Bosne do treće pobjede

• 27/10/2020

Iako krajnji rezultat ne sugeriše tako, u Mejdanu se večeras odigrao jako zanimljiv meč. Gosti iz Sarajeva došli su se boriti baš kako su i najavili, ali na kraju bodovi ostaju u Tuzli gdje je domaćin upisao svoju treću pobjedu ove sezone. Susret je počeo minutom šutnje za nekadašnjeg trenera i igrača FK Sloboda Sakiba Malkočevića koji je preminuo jučer.

Prva četvrtina je bilo klasično ispitivanje protivnika i lagano odmjeravanje snaga. Sloboda je nešto čvršće ušla u utakmicu pa je na kraju prvog perioda rezultat glasio 23:16. Domaćin je i u drugoj četvrtini kontrolisao igru, prednost je znala biti i dvocifrena, ali gosti se nisu predavali tako da je rezultat na poluvremenu bio 47:38.

U treću dionicu ‘Studenti’ su ušli nešto odlučnije, spuštali su prednost  Slobode u nekoliko navrata kada se počelo igrati u mini serijama, međutim do preokreta nisu mogli doći. Treća četvrtina je također prilično sigurno privedena kraju u korist crveno-crnih rezultatom 67:57. U posljednjem periodu Sloboda je rutinski privela utakmicu kraju prelomivši protivnika za konačnih 96:77.

Teška utakmica mirno je privedena kraju, a najefikasniji u redovima Slobode bili su: Ibrahim Durmo, koji je upisao double-double učinak sa 23 poena i 13 skokova, Jakov Mustapić je dodao 21 uz sedam asistencija dok je Milan Munižaba zabio 16 poena uz četiri trojke. Kod Bosne najzapaženiju ulogu odigrao je Refik Bašić koji je ubacio 21 poen.

Crveno-crni ovom pobjedom idu na omjer 3-1 uz koš razliku +20. Naredna utakmica je na rasporedu sljedećeg vikenda kada ekipa gostuje Širokom.