Prvi poraz u Mejdanu, Zrinjski bolji u finišu utakmice

• 22/11/2020

Osmo kolo Prvenstva BiH u Mejdan je dovelo ekipu Zrinjskog kojoj je ovo bila tek četvrta utakmica dok su se Tuzlaci spremali za svoju šestu. Obje ekipe su nakon duže pauze nastavile svoj takmičarski put ovim susretom, a da su željni igre pokazala je i ova vrlo zanimljiva utakmica do samog kraja.

Vidno oslabljen roster trenera Damira Mulaomerovića dobro je parirao ekipi iz Mostara u prvom poluvremenu. Sloboda je igrala bez Mustapića i Kaplanovića, ali rezultatska neizvjesnost je bila prisutna nakon prve četvrtine gdje je rezultat glasio 27:30 za goste. Ista razlika ostala je i na poluvremenu kada se na veliku pauzu otišlo pri rezultatu 50:53 i dalje u korist gostiju.

U trećem periodu igre Zrinjski uspijeva napraviti nešto veću prednost koja kasnije prerasta u dvocifrenu pa se u posljednju dionicu ulazi rezultatom 72:81. Sloboda ubacuje u brzinu više i stiže istopiti prednost gostiju za izjednačenje, ali je u finišu za potpuni preokret ipak nedostajalo snage te je konačan rezultat glasio 101:108 u rezultatski vrlo efikasnom susretu.

Ekipa iz Mostara do pobjede je došla na krilima svog dinamičnog tandema Vranješ-Carlbe koji je kombinovano ubacio 55 poena. Kod crveno-crnih najefikasniji je bio Ibrahim Durmo ostvarivši nestvaran double-double učinak od 21 poen i čak 20 skokova dok je 20 poena dodao i Darrell Davis. Dvocifreni u redovima domaćina bili su još Bojić, Manjgafić i Dedajić.

Sloboda nakon šest odigranih susreta ima omjer od tri pobjede i isto toliko poraza. Po završetku osmog kola nastupa reprezentativna pauza u kojoj će ekipa iz Tuzle iskoristiti priliku za nadoknadu zaostalog  susreta iz šestog kola protiv ekipe Bratunca.