Poraz u Mostaru od ekipe HKK Zrinjski

• 14/12/2019

Večeras je u Mostaru naša ekipa odigrala meč protiv mostarske ekipe HKK Zrinjski, pred oko 500 gledalaca, u kojem je poražena rezultatom 80:74 (18:15, 19:23, 25:18, 18:18).

Početak prvog period pripada domaćinima i sa par dobrih akcija vode sa 10:5. Priključujemo im se poenima iz kontranapada i stižemo na 10:10. Domaći košarkaši ponovo prave seriju i vode sa 18:13. Uspijevamo postići još 2 poena do kraja prve četvrtine za konačan rezultat 18:15.

Drugu četvrtinu otvaramo dobrom odbranom i trojkom Manjgafića te stižemo na 18:18. I nakon toga veoma dobro se branimo, ali ne pogađamo slobodna bacanja, pa se i rezultat nije mnogo mijenjao. Bitno je napomenuti da je i mladi Omerović dobio priliku za igru u ovome periodu. Domaći trojkom iz igre, te sa tri pogođena slobodna bacanja imaju i najveće vodstvo od 6 poena. Ali naši ne dopuštaju veće vodstvo, pa poenima, Grubora, Manjgafića i Tomašević stižemo Zrinjski na 35:35. Trojkom Manjgafića završavamo drugi period pri vodstvu od 37:38.

Sjajnom akcijom nacrtanom od strane trenera Mulaomerovića započinjemo treći period koju završava Tomašević. Nakon prve, uslijedila je i druga fantastična akcija naših igrača koju završava Manjgafić. Čampara u sljedećem napadu pogađa trojku što nas dovodi do vodstva od 5 poena, 40:45. I Jervon Pressley sa svoja 4 poena doprinosi našem najvećem vodstvu od 8 poena, 51:43. Međutim, domaći košarkaši fantastičnom serijom 12:0 stižu do preokreta 55:51. Do kraja četvrtine domaćini i dalje nastavljaju sa dobrom igrom te završavaju treći period vodstvom 62:56.

U četvrtoj četvrtini naši momci igraju fantastičnu odbranu, ne dozvoljavaju protivniku da postigne poen, ali u napadu nemaju dovoljno koncentracije. Ipak u četvrtoj minuti zadnje četvrtine dolazimo do izjednačenja, 62:62, međutim, domaći košarkaši ponovo stvaraju prednost i sa dodatne dvije trojke uspijevaju doći do +10, 74:64. Poenima Tomaševića uspijevamo smanjiti na 74:70 na minut do kraja, ali nakon izgubljene protivnika Čampara ne uspijeva pogoditi trojku. HKK Zrinjski koristi naše pogreške te uspijeva pobijediti sa 80:74.

Najefikasniji kod naše ekipe bio je Fahrudin Manjgafić sa 17 poena.

Sljedeću utakmicu OKK Sloboda igra u četvrtak 19.12.2019. godine od 19:00 sati protiv ekipe MZT iz Skoplja. Utakmica se igra u okviru 12. kola ABA 2 lige.