Poraz Slobode u Širokom Brijegu (foto)

• 30/11/2019

Večeras je ekipa OKK Sloboda Tuzla poražena od ekipe HKK ŠIROKI rezultatom 82:60.

Nakon prve četvrtine domaći su vodili sa 19:17. Bilo je to izjednačena igra na obje strane sa mnogo kontranapada.

Nakon druge četvrtine domaći dodatno povećavaju prednost pa se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 43:35 uz činjenicu da je naša ekipa rezultatski prilazila i na poen razlike.

U toku treće četvrtine uspjeli smo doći ponovo na par poena zaostatka, ali je ipak kvalitetna ekipa Širokog ponovo povećala prednost. Na kraju treće četvrtine bilo je 66:48.

U četvrtoj četvrtini ekipa Širokog dodatno pojačava ritam i na kraju zasluženo pobjeđuje razultatom 82:60.

Najefikasniji u našoj ekipi bio je Janjić sa 16 poena, dok je Manjgafić postigao 10.
Kod Širokog treba istaći braću Drežnjak, te Gorana Filipovića koji su dali najveći doprinos pobjedi svoga tima.

Naši momci nemaju vremena za odmor, obzirom da ih u srijedu već očekuje naredno gostovanje u okviru ABA2 lige u Rogaškoj Slatini.