Pobjeda Slobode nakon uzbudljive završnice

• 30/01/2019

16. kolo Prvenstva BiH donijelo je još jednu triler utakmicu u Mejdanu gdje su svoj susret odigrali Sloboda i Mladost. U veoma interesantnom i neizvjesnom susretu slavili su domaći košarkaši 75:73 (25:17, 20:18, 18:2, 12:13).

Od prvog minuta košarkaši Slobode, iako oslabljeni neigranjem Jovanovića, su nametnuli svoju igru, sa visokim tempom, te su konstantno povećavali razliku. Nakon prvog poluvremena rezultat je glasio 45:35.

Međutim, u sljedeće dvije dionice viđena je prava drama, nakon rezultatskog približavanja gostiju, igralo se koš za koš. Više koncentracije u odlučujućim momentima imali su naši košarkaši i na kraju upisali nove bodove konačnim rezultatom 75:73.

Najefikasniji u u Slobodinom dresu su Josip Naletilić sa 23, Enes Latifagić koji je postigao 18 poena, te Milivoje Božović sa 17 poena i 14 skokova. Kod ekipe Mladosti bolji od ostalih bili su Đorđe Aleksić sa 23 poena, odnosno Srđan Milanović sa 16 postignutih poena.

Sljedeću utakmicu OKK Sloboda igra u Sarajevu protiv ekipe OKK Spars.