Odlična igra crveno-crnih u nastavku sezone A1 lige, razvojni tim Sloboda 2 savladao Živinice u Mejdanu

• 28/01/2024

Košarkaši razvojnog tima Slobode večeras su u maloj dvorani sportskog centra Mejdan ugostili ekipu košarkaškog kluba Živinice. Mladi košarkaši Slobode savladali su ekipu Živinica u prvom međusobnom duelu ova dva tima u Živinicama, a večeras su u Mejdanu još jednom potvrdili kako su kvalitetniji protivnik, te su potpuno zasluženo stigli do svoje četvrte ovosezonske pobjede u okviru A1 lige sjever. Iako su gosti uspjeli nadoknaditi veliki rezultatski zaostatak, ekipa Slobode 2 uspješno je iskontrolisala utakmicu do kraja za novi ligaški trijumf.

Domaći tim fantastično je otvorio utakmicu sa serijom 11-0 što je primoralo trenera gostiju na timeout u prvim minutama susreta. Gostima to nije bilo od pretjerane pomoći u prvoj dionici igre budući da su domaći košarkaši bili nezaustavljivi, te su za 10 minuta postigli 34 poena i ostvarili 20 poena prednost u prvoj četvrtini. Gosti su ozbiljnijim pristupom u drugom periodu igre uspjeli zaustaviti napadačku igru crveno-crnih i sustići zaostatak tako da su domaći na poluvrijeme otišli sa svega tri poena prednosti i rezultatom 45:42.

U trećoj četvrtini vidjeli smo dosta oprezniju igru i jednih i drugih što je za rezultat donijelo prilično izjednačenu četvrtinu. Domaći su u posljednji period igre ušli sa pet poena prednosti, a posljednjih 10 minuta utakmice obje ekipe na parketu bile su više fokusirane na napadačku igru. Upravo zbog toga smo u četvrtoj dionici igre vidjeli čak 54 postignuta poena i još jednom za nijansu raspoloženije domaće igrače koji su susret mirno priveli kraju za slavlje svoje četvrte pobjede rezultatom 93:86 (34:14; 11:28; 20:18; 28:26).

Najefikasniji igrač Slobode 2 u večerašnjem susretu bio je Eman Medunjanin sa double-double učinkom od 25 poena i 11 skokova, dok je kapiten ekipe Emir Krajinić upisao još jedan monstruozan double-double sa 24 poena i čak 19 skokova. Ajdin Ćosić je ubacio 21 poen uz osam skokova i time ubilježio još jednu sjajnu partiju kao i Ajdin Kahrić koji je postigao 13 poena. Aldin Kunosić ubacio je šest, dok je Jasmin Agić ubilježio četiri poena. U redovima gostiju najbolju partiju pružio je Ivan Narančić sa 30 postignutih poena.

Košarkaši razvojnog tima Slobode večerašnjim trijumfom ubilježili su omjer od četiri pobjede i šest poraza nakon 10 odigranih kola. Ekipa Živinica ostala je na samom dnu ligaške tabele sa svega jednom pobjedom u dosadašnjem toku sezone. Treći ligaški krug kreće idućeg vikenda kada Sloboda 2 putuje u Bihać gdje će ih ugostiti ekipa Željo 1971.