Emir Čerkezović najbolji sportista TK u 2015. godini

• 28/01/2016

Emir Čerkezović, prvotimac OKK Sloboda iz Tuzle, izabran je večeras za najboljeg sportistu Tuzlanskog kantona u 2015. godini, na 22. manifestaciji Izbora sportiste godine koja je održana u Bosanskom kulturnom centru, dok se je OKK Sloboda našla među najuspješnijim ekipama u muškoj/ženskoj kategoriji.

Čerkezović je član i kadetske košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine, najuspješne reprezentativne ekipe u timskim sportovima u historiji naše države. Kao član kadetske reprezentacije BiH u košarci, Emir Čerkezović je u 2015. godini osvojio zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu održanom u Litvaniji, te također zlatnu medalju na Olimpijskim igrama mladih koje su održane u Gruziji.

Prema zvaničnoj statistici FIBA-e bio je četvrti najkorisniji igrača u Reprezentaciji BiH koja je osvojila trofej prvaka Evrope.
Najperspektivniji košarkaš OKK Sloboda svoj doprinos je dao i u mlađim selekcijama svog kluba sa kojima uspješno nastupa u tri domaća i međunarodna takmičenja.

Drugi je košarkaš koji je ponio epitet najboljeg sportiste Tuzlanskog kantona, a prije njega trofej najboljeg osvojio je Elmedin Kikaković, također član Slobode, koji je najboljim u Tuzlanskom kantonu proglašen 2007. godine.