Uzbudljiva završnica: OKK Sloboda poražena u Posušju rezultatom 73:70

• 18/11/2013

U okviru petog kola Lige 12 KS BiH, OKK Sloboda je noćas gostovala u Posušje kod istomene ekipe. Košarkaši Slobode u Posušje su otputovali kao drugoplasirana ekipa sa ostvarene tri pobjede i jednim porazom u dosadašnjem dijelu prvenstva, dok je ekipa Posušja u prva četiri kola zabilježila polovičan omjer 2:2, piše Tuzlanski.ba.

Prva četvrtina pripala je domaćim košarkašima rezultatom 16:12, u nastavku izabranici Damira Mulaomerovićauspijevaju anulirati prednost Posušja te drugu četvrtinu okončati u svoju korist rezultatom 19:20, pa se na poluvrijeme otišlo kod rezultata 35:32.

U nastavku susreta izjednačena utakmica, treća četvrtina završila se u korist OKK Slobode rezultatom 17-18, u posljednjoj dionici utakmice igralo se koša za koš, u izuzetno uzbudljivoj završnici domaći košarkaši imali su više koncetracije te susret okončali u svoju korist rezultatom 73:70.

Najbolji u redovima Slobode bili su Džambić (21), Cook (12), Hujdurović (10), Tanasilović (10) dok su za domaće najviše koševa postigli Baković (22 poena), Ćutura (16), Širić (13).

U ostalim susretima 5. kola, sarajevska Bosna na svom parketu deklasirala je Radnik rezultatom 102:67. Seriju pobjeda nastavila je Mladost. Oni su na svom parketu savladali Vardu 78:64, dok je Leotar slavio u Kaknju 86:72. Dok je ekipa Sparsa nakon produžetaka slavila u Mostaru protiv ekipe Zrinjskog rezultatom 68-72.