Sportski savez Općine Tuzla: Prvenstvo srednjih škola u košarci

• 12/12/2013

U cilju podrške dječijem i omladinskom sportu, Sportski savez Općine Tuzla ima za cilj realizovati program takmičenja u nekoliko sportova. Program je namjenjen djeci i mladima, učenicima 16 srednjih škola s područja Općine Tuzla, piše internet portal Tuzla Sport.

Program koji obuhvata takmičenja u košarci, odbojci, rukometu, malom nogometu i atletici, će biti realizovan u periodu od 02. decembra 2013. god. do 26. aprila 2014. godine.

Prvenstva su otvorile košarkaške ekipe utakmicama u okviru grupne faze, koje se održavaju u školskim sportskim dvoranama od 02.12. do 18.12.2013. godine.

Ekipe su razvrstane u dvije grupe konkurenciji omladinki i omladinaca. U konkurenciji omladinaca grupe „A“ i „B“ imaju svoje podgrupe sa nosiocima podgrupa. Takmičenja u grupi i podgrupi će se sprovoditi kroz jednokružni sistem (svako sa svakim po jednu utakmicu) a pravo nastupa na finalnom turniru stiču dvije prvoplasirane ekipe iz svake grupe.

OMLADINKE Red. br. Grupa „A“Gimnazija Meša Selimović

Datum: 02.12.2013.

Grupa „B“Gimnazija Ismet Mujezinović Datum: 04.12.2013.
1. Gimnazija Meša Selimović Gimnazija Ismet Mujezinović
2. Turističko-ugostiteljska škola Ekonomsko-trgovinska škola
3. Medicinska škola KŠC „Sv. Franjo“
4. Hemijska škola Građevinska škola
5. MS Saobraćajna škola
OMLADINCI Red. br. Grupa „A“Gimnazija Meša Selimović Datum: 06.12. i 11.12.2013. Grupa „B“Behram-begova medresa Datum: 09.12. i 18.12.2013.

Kalendar sa satnicom i rezultatima odigranih utakmica
– Omladinke Grupa „A“ Gimnazija Meša Selimović 02.12.2013. god.

1. 9,00   –   9,35 Medicinska škola : Gimnazija Meša Selimović 27 : 22

1. mjesto Medicinska škola
2. mjesto Gimnazija Meša Selimović

– Omladinke Grupa „B“ Gimnazija Ismet Mujezinović 04.12.2013. god.

1. 9,00   –   9,25 Gimnazija Ismet Mujezinović : Građevinska škola 12 : 11
2. 9,35   – 10,00 Ekonomsko-trgovinska škola : KŠC „Sv. Franjo“ 17 : 12
3. 10,10 – 10,35 Građevinska škola : KŠC „Sv. Franjo“ 00 : 19
4. 10,45 – 11,10 Gimnazija Ismet Mujezinović : Ekonomsko-trgovinska škola 05 : 35

12. 12,20 – 12,55 Hemijska škola : MS Saobraćajna škola __ : __
13. 13,00 – 13,35 Prvoplasi. iz predgru. „A“ : Drugoplasi. iz predgru. „B“ __ : __
14. 13,40 – 14,15 Prvoplasi. iz predgru. „B“ : Drugoplasi. iz predgru. „A“ __ : __

– Omladinci Grupa „B“ Behram-begova medresa

Podgrupa „A“ 09.12.2013. god.

1. 9,00   –   9,35 Behram-begova medresa : Gimnazija Ismet Mujezinović 16 : 25
2. 9,40   – 10,15 Turističko-ugostiteljska škola: Građevinska škola 24 : 23
3. 10,20 – 10,55 Gimnazija Ismet Mujezinović : Građevinska škola 19 : 23
4. 11,00 – 11,35 Behram-begova medresa : Turističko-ugostiteljska škola 23 : 26
5. 11,40 – 12,15 Turističko-ugostiteljska škola: Gimnazija Ismet Mujezinović 30 : 25

12. 12,20 – 12,55 Mješovita srednja škola: Ekonomsko-trgovinska škola __ : __

Utakmica se sastoji od dva poluvremena u trajanju po petnaest minuta, bez zaustavljanja sata za igru, osim zadnje tri minute drugog poluvremena i za vrijeme minute odmora. U slučaju neriješenog rezultata igra se jedan ili više produžetaka, do odlučivanja pobjednika.

U ženskoj konkurenciji poluvrijeme traje deset minuta, bez zaustavljanja sata za igru, osim zadnje tri minute drugog poluvremena i za vrijeme minute odmora.

Prvenstvena takmičenja će se odvijati po službenim pravilima i propozicijama KS BiH.

Finalna faza:

Pravo nastupa na finalnom turniru kod omladinki i omladinaca stiču dvije prvoplasirane ekipe iz svake grupe, u prvoj utakmici se sastaje prvoplasirana ekipa iz grupe „ A“ sa drugoplasiranom iz „B“ u drugoj prvoplasirana ekipa iz grupe „B“ sa drugoplasiranom iz „A“ a zatim se igra za treće i prvo mjesto.

Po dvije prvoplasirane ekipe sa Općinskih prvenstava ostvaruju pravo na takmičenju u okviru Kantonalnog prvenstva u košarci.

Sportski savez Općine Tuzla, zahvaljuje se pokrovitelju Općini Tuzla, sponzoru BH Telecom dd Sarajevo Direkcija Tuzla, sponzoru prevoza GIPS Tuzla i Ministarstvu obrazovanja, nauke, kulture i sporta TK koji su podržali ovako važan projekat i bez kojih se isti ne bi mogao organizovati i sprovesti na potrebnom nivou.