Sloboda srušila prvaka i pokazala da se može nositi i sa najboljima

• 02/03/2020

U sinoćnjem susretu protiv aktuelnog prvaka BiH, Sloboda je pružila odličnu partiju i pobijedila sa 77:64.

Iako prvo poluvrijeme nije pokazivalo da će Sloboda pobijediti, razgovor u svlačionici na poluvremenu imao je puni efekat.

Sloboda je odigrala možda i najbolje poluvrijeme u ovoj sezoni, preokrenula rezultat i upisali dva velika boda. Veliku podršku ovoj pobjedi dalo je oko 2000 fanatičnih navijača.

Susret je bio i dodatno obojen Bosnom i Hercegovinom, jer se utakmica igrala na Dan nezavisnosti naše države. Dvorana okićena balonima i zastavicama BiH i Slobode izgledala je ponosno. Zaslužni za ukrašavanje bili su treneri i igrači omladinskog pogona Slobode. Neposredno prije početka utakmice intonirana je i himna Bosne i Hercegovine. Publika oduševljena ovakvom organizacijom nije krila zadovoljstvo.

Posebnu zahvalnost dugujemo našoj publici, simpatizerima kluba, sponzorima, medijima i svima koji Slobodu vole i koji se iskreno raduju uspjesima Slobode.

Podsjećamo, pred nama je najbitniji dio sezone kada je pomoć sviju potrebna, jer nastojimo obezbijediti pravo igranja u ABA2 ligi sljedeće sezone, a također osigurati najbolju početnu poziciju za Ligu 6 prvenstva BiH.

Zato pozivamo sve ljubitelje sporta da nam se pridruže na narednoj utakmici u srijedu 04.03.2020. godine u 19:00 kada u našem Mejdanu dočekujemo ekipu Rogaške. Ulaz za sve je besplatan, čime se uprava Kluba na čelu sa predsjednikom Aidom Berbićem , želi dijelom zahvaliti na podršci koju dajete Slobodi.