Široki uvjerljivo savladao Slobodu u Mejdanu

• 30/05/2022

Ekipe Slobode i Širokog odmjerile su snage u tuzlanskom Mejdanu u okviru osmog kola lige za prvaka Bosne i Hercegovine. Izjednačeno prvo poluvrijeme obećavalo je neizvjesnost i napetu završnicu, ali je lider Lige 6 preuzeo kontrolu igre u trećoj dionici gdje su gosti prelomili susret i na kraju zasluženo slavili. Široki je tako učvrstio prvu poziciju na tabeli dok je Sloboda upisala svoj šesti poraz.

Prvo poluvrijeme susreta u Mejdanu ponudilo je zanimljivu košarku i prilično izjednačen meč. Široki je u prvoj dionici ostvario prednost od dva poena sa kojom su otišli i na poluvrijeme nakon rezultatski izjednačenog drugog perioda. Pad u igri crveno-crnih dogodio se početkom drugog poluvremena što su gosti iskoristili i napravili veliku prednost u četvrtini u kojoj su postigli čak 35 poena. Domaći su do kraja uspjeli samo spustiti rezultatski zaostatak, a priliku u posljednjem periodu igre na obje strane dobili su mlađi igrači. Utakmica je završena rezultatom 67:91.

Najraspoloženiji na sinoćnjem susretu u redovima Slobode bili su Đorđe Lelić sa 17, Ibrahim Durmo sa 11 te Nedim Omerović sa 10 poena. Kod gostiju dvocifrene brojke bilježili su Luka Božić, Josip Bilinovac, Mate Vucić i Dontay Caruthers. Široki je novom pobjedom ostao lider na tabeli prvenstva dok je Sloboda sa omjerom od dvije pobjede i šest poraza na diobi petog mjesta zajedno sa ekipom Borca čiji tim crveno-crni dočekuju u srijedu na parketu Mejdana u okviru pretposljednjeg kola lige za prvaka.