Prvenstvo BiH: U neizvjesnoj utakmici Čelik savladao Slobodu

• 18/12/2014

Čelik je ostvario četvrtu pobjedu, a Sloboda je upisala peti poraz u prvoj utakmici 10. kola Lige 12 koja je igrana večeras u zeničkoj Areni, piše BH Basket.

Sloboda je imala prednost na poluvremenu i poslije treće dionice, ali su u posljednjih deset minuta domaći slavili sa 30:18 za ukupnih 83:75.

Sloboda je igrala oslabljena, bez centara Petrića i Grošića, pa stoga zvuči pomalo nevjerovatan podatak da je Dedić u redovima Čelika imao čak 24 skoka.

Još 21 skok ostvarili su Avdibegović i Opačak, prva imena utakmice, koji su ostvarili double-double učinak. Avdibegović je imao 20 poena, 10 skokova i 6 asistencija, dok je Opačak postigao 24 poena, imao 11 skokova i 5 asistencija.

Tuljković sa 22 poena bio je najefikasniji u Slobodi, Hasandić je postigao 16, a Pilavdžić 13.