Mladi igrači Slobode 2 savladali Želju u Mejdanu za drugu pobjedu u A1 ligi

• 04/02/2023

Košarkaši Slobode 2 su u okviru 10. kola A1 lige sjever odmjerili snage sa ekipom Željo 1971 iz Bihaća. Ova dva tima su u prvom dijelu sezone odigrali odličnu utakmicu u Bihaću koja je otišla u produžetak nakon kojeg su bili uspješniji domaći košarkaši rezultatom 98:95, a mladi igrači razvojnog tima Slobode večeras su se uspjeli revanširati za poraz iz prvog dijela sezone.

Igrači Slobode 2 energično su ušli u susret i pokazali su dobru igru već od samog početka utakmice. Iako su nakon prvih 10 minuta igre imali zaostatak od četiri poena, domaći su odigrali sjajno drugi period igre u kojem su postigli 32 poena i ostvarili prvu dvocifrenu prednost, a na poluvrijeme su otišli sa prednošću od osam poena i rezultatom 50:42.

U nastavku smo vidjeli nešto bolje raspoložene goste koji su uspjeli smanjiti prednost u trećoj dionici i držati rezultatski priključak u utakmici. Sloboda je, uz manje padove u igri, ipak iskontrolisala situaciju na terenu, uspješno su odbijali napade Želje u pokušaju da ugroze pitanje pobjednika te na su na kraju zasluženo slavili svoju drugu pobjedu u A1 ligi rezultatom 94:87.

Do novog ligaškog trijumfa Slobodu 2 su predvodili Asim Gutić sa 18 i Eman Medunjanin sa 17 poena te Harun Čustović i Denis Halilčević sa svojim double-double brojkama. Čustović je imao 15 poena i 10 asistencija dok je Halilčević postigao 14 poena i uhvatio 11 skokova. Kapiten Emir Krajinić je također zabio 14, Ajdin Ćosić devet poena, a Ajdin Kahrić i Aldin Kunosić dodali su po pet, odnosno dva poena. U redovima gostiju prvo ime bio je Vernon Jackson sa 32 postignuta poena i 10 skokova.

Sloboda 2 je novom pobjedom na omjeru od dvije pobjede i osam poraza nakon 10 odigranih kola. S druge strane, ekipa Želje je na svoje tri pobjede večeras dodala i sedmi poraz. Razvojni tim u narednom kolu gostuje kod posljednjeplasiranog tima u ligi, ekipe Gradine Madi iz Tešnja.