Liga 12: Lider pao u Višegradu, Albijanić MVP kola

• 03/01/2014

Odigrano je nepotpuno 11. kolo Lige 12 (Bosna i Sparsi igraju 5. januara), a nakon ovog kola Mladost je, nakon pobjede protiv Građanskog 87-76, ponovo na vrhu tabele, piše bhbasket.ba

U Mrkonjić Gradu je Grđanski pružio snažan otpor favoriziranoj ekipi Mladosti koja je tek u drugom poluvremenu slomila otpor Bijeljinaca. Kežićsa 24 poena predvodio je domaćine, a kod “građana” Janjušević je postigao čak 32 poena.

Lider OKK Sloboda je porazom u Višegradu od Varde  56-64, pala na treće mjesto. Nakon izjednačenog prvog poluvremena, domaća ekipa u trećem periodu prelazi u vodstvo koje nije ispuštala do kraja utakmice.Aleksić iz ekipe Varde sa 23 poena bio je najefikasniji igrač utakmice, a za Slobodu je najefikasniji bioDžambić sa 14 poena, ali je imao i 8 izgubljenih lopti.

Mostarski Zrinjski je došao do pobjede u Trebinju kod odlične ekipe Leotara. Rezultat je glasio 96-91 za Zrinjski. Mostarce je do pobjede vodio centar Albijanić sa double-double učinkom od 32 poena i 12 skokova. Kod Leotara Crnogorac Šutulović je bio prvo ime sa 27 poena. Ovim porazom Leotar dolazi u opasnu zonu, a u drugom dijelu prvenstva ih očekuje borba za opstanak, iako se radi o veoma kvalitetnoj ekipi.

Radnik iz Bijeljine je došao do veoma važe pobjede u derbiju začelja. Na domaćem parketu su slavili protiv ekipe Čapljine rezultatom 69-62. Ovo je treća pobjeda za Radnik koja im ostavlja nadu da u drugom dijelu prvenstva pokušaju izboriti opstanak u ligi, dok Čapljina ostaje na začelju tabele sa samo dvije pobjede i samo čudo je može spasiti od ispadanja. Damjanović sa 21 poenaom i 11 skokova bio je najbolji kod domaće ekipe, a novi igrač Čapljine Wright je postigao 16 poena za goste.

MVP ovog nepotpunog kola je Draško Albijanić koji je svoj Zrinjski vodio do pobjede u Trebinju postigavši 32 poena, uz 12 skokova.