Košarkaški derbi u Mejdanu ubjedljivim rezultatom pripao Slobodi (FOTO/VIDEO)

• 01/03/2014

Nakon poraza u 17. Kolu Lige 12 za košarkaše BiH od Građanskog, OKK Sloboda je u Mejdanu pred oko 4.500 ljubitelja košarke u derbiju porazila starog rivala sarajevsku Bosnu rezultatom 84:58, piše Tuzlanski.ba.

U prvoj četvrtini utakmice publika je gledala potpunu dominaciju košarkaša Slobode, dok su gosti iz Sarajeva do prvog predaha uspjeli ubaciti tek 7 poena. Rezultat nakon prve četvrtine glasio je 23:7 za domaće košarkaše.

Nastavak susreta donosi dosta bolju igru košarkaša Bosne, kojima polazi za rukom da na poluvrijeme odnesu -7 poena razlike.

U drugom poluvremenu igrači Damira Mulaomerovića nastavili su kontrolisati utakmicu i do zvuka sirene uz podršku sa tribina uspijevaju da ubace još 47 poena što je bilo sasvim dovoljno za sigurnu ubjedljivu pobjedu od 26 razlike protiv starog rivala sarajevske Bosne.

Ovom pobjedom Sloboda se revanširala Bosni za poraz u prvom dijelu prvenstva kada su u Skenderiji poraženi rezultatom 82:62. U video prilogu pogledajte dio atmosfere sa utakmice kao i izjavu najboljeg strijelca susreta Nermina Hujdurovića koji je ubacio 24 poena.