Izvještaj III kola Lige 12: Sve pobjede domaćina

• 04/11/2013

U trećem kolu Lige 12 domaćini su bili izuzetno negostoljubivi i gostima nisu dopustili niti jednu pobjedu. Najubjedljiviji trijumf, iako se od ove utakmice očekivalo da bude najneizvjesnija, ostvarili su igrači OKK Slobode protiv OKK Sparsa iz Sarajeva 86-66, piše bhbasket.ba.

U tom meču sve je bilo gotovo do poluvremena na koje su domaći igrači otišli sa +27. Amerikanac Ryan Cook je bio najefikasniji igrač Slobode, a osim njega sjajan je bio Kemal Omerbašić sa 14 poena. Kod gostiju iskusni Đurasović je postigao 15 poena, a Adi Zahiragić je dodao 14 poena. Ovom pobjedom OKK Sloboda je ostala jedna od dvije neporažene ekipe u ligi.

Druga ekipa koje ne zna za poraz je KK Mladost iz Mrkonjić Grada. Oni su u prvoj ovosezonskoj utakmici pred domaćom publikom slavili protiv ekipe KK Kakanj rezultatom 70-64. Sjajnu utakmicu za tim Mladosti je odigrao Svilar koji je imao 15 poena, 6 skokova i 4 asistencije, a Stojkanović je postigao 13 poena. Kod gostiju iz Kaknja iskusni Tuljković je bio najefikasniji sa 13 poena, a Dedić je imao 11 poena.

Zahvaljujući sjajnoj igri u posljednjoj četvrtini KK Bosna BHT je slavila u Skenderiji protiv Swisslion Leotara71-61. Ernad Mujić sa 15 poena bio je najefikasniji igrač “studenata”, a osim njega sjajan je bio Eldin Čamdžić sa 11 poena, 8 skokova i 4 asistencije. Kod gostiju iz Trebinja Ivan Vukadinov je postigao 18 poena uz 8 skokova, a Šutulović je postigao 15 poena i imao 7 skokova.

U Mostaru su “komšijski” derbi odigrali HKK Zrinjski i HKK Čapljina Lasta. U neizvjesnoj utakmici slavili su domaći košarkaši rezultatom 86-82. Almir Hasandić i novopridošlo pojačanje Draško Albijanić su predvodili strijelce Zrinjskog sa po 19 poena. Kod Čapljine, koja je još uvijek bez pobjede, Nikola Vasojević je postigao 19 poena, a drugi strijelac tima je bio Bubalo sa 17 poena.

KK Građanski iz Bijeljine je došao do prve pobjede savladavši KK Varda HE iz Višegrada rezultatom 67-60. Kod ”građana” su najefikasniji bili Dragan Petronić sa 17 poena, te Gagović i Vasilić sa po 10 poena. Goste iz Višegrada su predvodili Vladimir Aleksić sa 18 poena i Miljan Marković sa 13 poena.

Radnik BN Basket iz Bijeljine ostaje bez pobjede i nakon ovog kola, a na gostovanju u Posušju su poraženi sa ubjedljivih 81-66, iako je u početnim minutama posljednje četvrtine Radnik imao minimalnu prednost. Bez dvojbe match winner je bio iskusni Ivan Baković, igrač koji je prema našem portalu MVP ovog kola. Ivan Baković je u ovom meču imao 33 poena, 2 skoka i 4 asistencije. Osim njega, kod Posušja je Krešimir Mustapić postigao 22 poena, a Marko Lovrić 20 poena, uz 8 asistencija. Kod Radnika najefikasniji igrači su bili Luka Nikolić i Dejan Kokoruš sa po 15 poena.