Vrijedna pobjeda: Košarkaši Slobode savladali Bosnu Royal u Sarajevu!

• 01/02/2015

Večeras je u maloj dvorani Skenderije u Sarajevu, u oviru 16. Kola košarkaškog prvenstva BiH za muškarce odigran vječiti derbi između KK Bosna Royal i OKK Sloboda. Gosti iz Tuzle slavili su zasluženo pobjedu rezultatom 70:87. Košarkaši Slobode odlično su otvorili susret, prvu četvrtinu uspjeli su okončati u svoju korist rezultatom 19:24. Odlična igra izabranika Damira Mulaomerovića nastavljena je i u drugoj četvrtini kada na krilima raspoloženih Hasandića i Tanasilovića prednost postaje još veća. Na poluvrijeme se odlazi kod rezultata 40:52.

sloboda-bosna-royal-pobjeda-3

U nastavku domaći košarkaši igraju znatno bolje, pa se koševima raspoloženih Watsona, Rešidovića, Mujića rezultatski vraćaju u susret. Treću četvrtinu košarkaši Bosne Royal rješavaju u svoju korist rezultatom 19:12. U posljednjoj četvrtini košarkaši Slobode uz podršku velikog broja navijača iz Tuzle odlučni su da iz Sarajeva u grad soli odnesu drugu gostujuću pobjedu. Hrnčić, Jurković, Hasandić  i raspoloženi kapiten Tanasilović nemilosrdno pogađaju koš domaćih a razlika na semaforu iz minuta u minut postaje sve veća. Na kraju zaslužena gostujuća pobjeda Slobode rezultatom 70:87.

bosna sloboda graficki prikaz uzivo

U redovima Slobode najefikasniji bili su  Hasandić 25, Tanasilović 24, Hrnčić 11 i Jurković 10 poena dok su u redovima Bosne Royal bolji od ostalih bili Watson 16, Rešidović 12, E. Mujić 12. U narednom kolu u Mejdanu košarkaši Slobode dočekuju veoma kvalitetnu ekipu Leotara.
Mirza Tuzla je uz tebe navijaci
Na kraju treba istaknuti i lijep gest navijača iz Tuzle na čelu sa “Šećom” koji su transaprentom “Mirza Tuzla je uz tebe” pružili podršku Mirzi Teletoviću. Iako gostujuća utakmica i u ovom susretu uz košarkaše Slobode bio je vjerni sponzor PAN. (Tuzlanski.ba)