Sloboda u nevjerovatnoj završnici odnosi bodove iz Sarajeva

• 30/01/2021

Ludu završnicu gledali smo u Skenderiji večeras gdje su Sloboda i Bosna odigrali jedan od zanimljivijih susreta ove sezone. Nije ovo bila utakmica za one sa slabijim živcima budući da smo imali dramu u završnici, posebno kada su navijači Slobode u pitanju, ali bez obzira na finiš crveno-crni su odigrali jako dobre tri četvrtine meča. Međutim, Bosna je još jednom pokazala da se košarka igra do posljednje sekunde, no bez obzira što su uveli utakmicu u neizvjesnu završnicu, gosti odlaze sa bodovima kući.

Tuzlaci su na najbolji mogući način otvorili susret u Sarajevu, vezali su četiri trojke na samom otvaranju što je bilo ključno za samopouzdanje ekipe u nastavku. Bosna je uspjela parirati odličnoj šuterskoj četvrtini gostiju pa smo nakon prvog perioda imali rezultat u egalu 24:24. U drugoj četvrtini Sloboda stvara nešto značajniju prednost, prave seriju koja im dopušta nešto lagodniju igru i uspostavljaju kontrolu nad rezultatom do poluvremena koji je glasio 44:52.

Gosti su u trećem periodu nastavili tamo gdje su stali i nakon pauze držali su dvocifrenu prednost nad svojim rivalom kojem je ovo bila najlošija četvrtina u ovom susretu, a završena je rezultatom 60:73. Ipak, domaćin se odlučio probuditi u posljednjoj dionici igre. Loša igra Slobode, bez rješenja u napadu, ali i dobra reakcija Bosne istopili su veliku prednost i utakmica je ušla u triler završnicu. Sa dvije trojke domaći su spuštali prednost i na pola koša razlike, ali crveno-crni na kraju kroz penal završnicu osiguravaju pobjedu za konačan rezultat 87:90.

U redovima domaćih najefikasniji je bio Luka Igrutinović sa 16 postignutih poena dok su po 15 dodali Muhamed Pašalić i bivši igrač Slobode Sead Hadžifejzović. Kod gostiju jako dobru partiju odigrao je Jakov Mustapić sa 25 poena, sedam skokova, pet asistencija i četiri ukradene lopte, a rame uz rame s njim bio je Fahrudin Manjgafić koji je zabio 23 poena od čega pet pogođenih trojki uz šest skokova. Adi Alikadić je dodao 14, a Ibrahim Durmo je ubilježio novi double-double sa 10 poena i 11 skokova.

Odlična utakmica i velika pobjeda za igrače trenera Damira Mulaomerovića na gostovanju u Sarajevu sjajna je uvertira za utakmicu finala Kupa BiH sistema “A”. Domaćin finala je ekipa Bosne u dvorani Skenderija tako da bi crveno-crni ubrzo trebali ponovo put Sarajeva dobro znanom rivalu na noge. Sloboda novom prvenstvenom pobjedom ide na omjer od osam pobjeda i sedam poraza dok ekipa Bosne porazom ostaje na svojih sedam pobjeda i bilježi osmi poraz.