Prvenstvo BiH: Teška pobjeda Slobode protiv Građanskog

• 24/12/2014

Tuzlanska Sloboda pobjedom je zaključila prvi dio prvenstva u Ligi 12, a već u nedjelju imat će priliku da u istom ritmu završi i 2014. godinu.

Ipak, bit će to izuzetno težak zadatak za Tuzlake, koji su desetkovani povredama i koji su u večerašnjoj utakmici ostali bez Pilavždića (ne zna se težina povrede), dok se i Hasandić žali na određene bolove. Odranije su Tuljković, Grošić, Džambić i Latifagić u outu, piše bhbasket.ba.

Bijeljinci su manje-više u sličnim problemima, ali su u Tuzlu došli da se hrabro suprostave domaćinu. U prvoj četvrtini ekipe su se smijenjivale u vodstvu, a trojkom Klještana u 12. minuti Građanski ide na 15:19. Sloboda se pokušava vratiti, ali su Bijeljinci iskontrolirali prvi dio i u 18. minuti preko Mičića otišli na 28:34.

U trećoj četvrtini Sloboda je došla do svoje najveće prednosti 53:41, zakucavanjem Hasandića, koji se “probudio” u drugom dijelu.

Slijedi period u kojem domaćini griješe, a Bijeljinci se mic po mic približavaju. Boljkovac sa pet vezanih poena vraća neizvjenostt 55:50.

Ipak, domaći su u finišu sačuvali stečenu prednost i došli do šeste domaće pobjede i skora 6-5.Bijeljinci na kraju nisu bili zadovoljni suđenjem, ali su čestitali Slobodi pobjedu.

Građanski, također, ima skor 6-5.

OKK SLOBODA – KK GRAĐANSKI 73:67

(14:14, 20:24, 24:15, 15:14)

Mala dvorana Mejdan. Gledatelja 800. Suci: Adamović, Karović, Jurić. Delegat: Jakovljević.

OKK Sloboda: Ibračević, Pilavždić, Omerbašić, Ahmedić 5, Hasandić 23, Hrnčić 6, Jurković 3, Tanasilović 11, Radić, Muratović, Sarajlić 15, Petrić 10. Trener: Damir Mulaomerović.

Građanski: Klještan 22, Pantić 3, Boljkovac 11, Marković, Erkić 7, L. Jovanović 9, B. Jovanović 6, Simić, Ilić, Kupusović, Mičić 9, Radović. Trener: Sabahudin Bašović.