Prvenstvo BiH: Sloboda bolja od Širokog, Kakanj od Bosne

• 04/11/2014

Proteklog vikenda je odigrano nepotpuno drugo kolo košarkaškog Prvenstva Bosne i Hercegovine za muškarce, u kojem je došlo i do promjena broja klubova u samoj ligi.

Ekipa Sparsa iz Sarajeva je ovo kolo bila slobodna, dok utakmica između Posušja i Mladosti nije odigrana zbog odluke KK Posušje da se neće više takmičiti u Prvenstvu BiH. Tako da će po novom rasporedu Mladost zaostalu utakmicu igrati protiv Bosne u Sarajevu, dok će Spars putovati u Bileću na megdan HEO-u.

Zbog promjene rasporeda u vanrednom kolu utakmice će morati odigrati i Kakanj i Zrinjski, te Građanski i Bosna.

U derbiju kola Sloboda je u Mejdanu Savladala ekipu Širokog rezultatom 87-80. Gosti su su vodili tokom prvog poluvremena, a u jednom trenutku prednost je iznosila +16 poena za Široki. Odličnom igrom u drugom poluvremenu Sloboda je došla do preokreta.

Bosna je pretrpila poraz od Kaknja rezultatom 67:73. Domaći su bolje otvorili utakmicu, a nakon prve dionice bilo je 20:18. U narednim minutama Kakanj je preokrenuo rezultat, a u završnicu je ušao sa prednošću od 3 do 5 poena.

Varda iz Višegrada u uzbudljivoj završnici na svom parketu savladala je zenički Čelik sa 83:80. Zeničani su većim dijelom susreta imali prednost, ali su domaći košarkaši u posljednjoj četvrtini uspjeli da anuliraju zaostatak i pređu u vodstvo.

Košarkaši trebinjskog Leotara ostvarili su pobjedu i u drugoj utakmici nove sezone. Poslije pobjede u Zenici, Trebinjci su pred 400 svojih gledalaca savladali i Građanski iz Bijeljine sa 73:65.

Košarkaši bilećkog HEO-a su u 2. kolu savladali mostarski Zrinjski sa 65:49. Domaći su u prepunoj dvorani vodili cijelo vrijeme i na kraju osvojili dva boda.