Značajna pobjeda protiv Spars Realway

• 27/01/2020

Večeras je Sloboda došla do veoma značajne pobjede protiv ekipe Spars Realway rezultatom 87:75 (15:16, 22:15, 27:23, 23:21) u utakmici 16. kola prvenstva BiH.

Nešto manja preciznost početkom prve četvrtine naših igrača, posebno u šutu za 3 poena, nije nam dozvolila i pozitivan rezultat što je Spars Realway iskoristio i poveo u prvoj dionici sa 15:16. Tomašević sa 7 i Grubor sa 6 poena bili su najefikasniji u prvom periodu.

Sa 4 vezana poena Roberta Rikića u drugoj četvrtini i trojkom Jakupovića preuzimamo rezultatsko vodstvo, ali gosti iz Sarajeva zahvaljujući ofanzivnom skoku i dalje nam ne dozvoljavaju veću prednost. Manjgafićevih 8 poena u ovoj četvrtini značilo je da na poluvrijeme ipak odemo sa 6 poena razlike, bilo je 37:31.

Grubor i Manjgafić trojkoma otvaraju treću četvrtinu na asistencije Čampare i povećavaju našu prednost koja je u ovoj četvrtini najviše iznosila 15 poena pri rezultatu 60:45. Ovaj period završava sa 64:54, a posebno se istakao gostujući igrač Strong sa 10 poena od kojih su 2 dvije trojke.

Igrači trenera Mulaomerovića nastavljaju su dobrom igrom i u četvrtoj četvrtini kada imamo i najveću prednost od 20 poena razlike 78:58.

Kapiten Gregg sa 12 poena i Mcknight sa 8 od kojih su dvije vezane trojke predvodili su naš tim do sigurne pobjede i dva veoma važna boda u borbi za ligu 6.

Na kraju, rezultat je glasio 87:75. Manjgafić sa 19 poena i 5 skokova bio je i ponajbolji igrač susreta, dok se u gostujućoj ekipi istakao kapiten Vrabac sa 16 poena i 14 skokova.

Preko 1500 gledalaca bilo je zadovoljno igrom naših igrača večeras u Mejdanu, što je i sjajna uvertira pred veoma bitnu utakmicu u okviru  ABA2 lige koja se igra usrijedu, 29.01.2020. godine u 19:00 sati proti ekipe Dynamic iz Beograda.