Tuzlaci u gostima slomili otpor Kaknja za treću vezanu pobjedu

• 17/01/2021

Tri pobjede u nizu, dvije vezane pobjede u gostima, bez poraza u 2021. godini. Crveno-crni su doživjeli preporod u novoj godini i odlično su otvorili drugi dio prvenstva. Dvije pobjede sa dva gostovanja u nizu velika su stvar pogotovo znajući kako je teško igrati u gostima kada je liga BiH u pitanju. Utakmica u Kaknju dosta je podsjećala na onu prethodnu u Čapljini. Prvo poluvrijeme gledali smo izjednačenu bitku dok u drugom poluvremenu igrači Slobode preuzimaju inicijativu i ubacuju u brzinu više.

Iako su bili primorani na pauzu, igrači Kaknja su od prvog perioda igre fizički i rezultatski parirali gostima. Ispitivanjem snaga na kraju prve četvrtine imali smo rezultat od 19:20 za Slobodu. Domaćin je ipak bio za nijansu konkretniji u drugoj dionici igre, pogodili su dosta šuteva sa distance što ih je u prilično efikasnoj četvrtini dovelo do prednosti od dva poena pa se na odmor otišlo rezultatom 46:44 nakon poluvremena odigranog u viskom intenzitetu.

Trener Damir Mulaomerović odradio je posao u svlačionici tako da su njegovi igrači odmah početkom drugog poluvremena okrenuli prednost u svoju korist. Žurba uz dosta grešaka s obje strane obilježila je treći period igre koji je završio rezultatom 62:68. Gosti su u najneefikasnijoj četvrtini susreta, onoj posljednjoj, potpuno prelomili protivnika koji više nije mogao ostvariti priključak te su uz dvocifrenu prednost utakmicu odveli u mirne vode kroz posljednjih nekoliko minuta za konačan rezultat od 74:84 i treću vezanu pobjedu.

Tandem Slobode koji čine Jakov Mustapić i Ibrahim Durmo odigrao još jednu fantastičnu utakmicu u kojoj su obojica ostvarili double-double učinak. Mustapić je ubacio 20 i dodao tome 12 skokova dok je Durmo zabio 27 uz 10 skokova. Dvocifreni su bili još Đorđe Lelić i Ivan Miličević sa po 10 poena. U redovima domaćih najbolji pojedinac bio je Jack Dubinski koji je postigao 17 poena.

Kakanj je u nezavidnoj poziciji nakon 13 odigranih utakmica jer su poslije ovog poraza na omjeru od svega tri pobjede i čak 10 poraza. Sloboda je vratila pozitivan omjer, a kroz svojih 13 odigranih utakmica ostvarili su sedam pobjeda i šest poraza. Momci neće imati puno vremena za odmor budući da u četvrtak 21.01. u malu dvoranu Mejdana stiže ekipa Bratunca gdje će crveno-crni odigrani zaostalu utakmicu iz prvog dijela prvenstva.