Spektakularna igra Slobode u Mejdanu, crveno-crni bolji od lidera lige za prvaka

• 18/05/2022

Noć za pamćenje u Mejdanu priredili su večeras košarkaši Slobode svojim navijačima, kako onima koji su ih od prve minute bodrili sa tribina, tako i onima koji su susret pratili putem malih ekrana. U goste je stigla jedina neporažena ekipa u dosadašnjem toku prvenstva koja je ujedno i predstavnik u ABA Ligi, ekipa Igokee. Nakon dva vezana poraza i ukupno tri u ligi za prvaka, igrači Slobode išli su na sve ili ništa u ovom susretu i za to su bili nagrađeni fenomenalnom šuterskom večeri u kojoj su pogodili čak 16 šuteva za tri poena. Igokea nije mogla naći riješenje za napadačku rapsodiju crveno-crnih što je na kraju rezultiralo pobjedom sa dvocifrenom razlikom.

Sloboda je već u prvoj četvrtini pokazala da gosti neće imati lagan zadatak iako su bili veliki favorit uoči početka susreta. Prva dionica završena je izjednačenim rezultatom što je domaćim igračima bio znak da u drugom periodu igre moraju podići agresivnost, posebno kada je riječ o odbrani, što su i uradili. Crveno-crni su gubili u posljednjoj minuti prvog poluvremena, ali su na odmor otišli sa prednošću od četiri poena zahvaljujući dvjema pogođenim trojkama Delalića u svega 10 sekundi i od tada se činilo da Tuzlaci ne mogu promašiti. Nisu prepuštali konce igre gostima niti u drugom poluvremenu, košarkaši Slobode su i treću dionicu dobili minimalnom prednošću da bi u četvrtoj četvrtini potpuno razbili igru protivnika za konačan rezultat 85:73 i veliko slavlje u dvorani Mejdana.

Domaći igrači protiv Igokee nisu izgubili niti jednu četvrtinu. Najraspoloženiji je bio Haris Delalić sa 19 postignutih poena, a ništa lošijeg raspoloženja nisu bili ni Adi Alikadić sa 18 te Đorđe Lelić sa 16 pogođenih poena. Među najefikasnijima bili su još i Draško Albijanić sa 12 te Ibrahim Durmo sa 11 postignutih poena. U redovima gostiju najzapaženije role imali su Aleksa Radanov sa 18 poena, a Dalibor Ilić i Deshawn Stephens postigli su 13, odnosno 12 poena u večerašnjem porazu svog tima.

Ekipa Igokee nakon četiri pobjede večeras je upisala prvi poraz i trenutno se nalazi na omjeru 4-1 i drži prvo mjesto lige za prvaka Bosne i Hercegovine. Sloboda je nakon dva vezana poraza upisala vrlo važnu pobjedu u borbi za gornji dio tabele i sada je na omjeru od dvije pobjede i tri poraza što ih svrstava na diobu trećeg mjesta tablice. Večerašnji trijumf nad Igokeom odlična je uvertira i poziv za sve one koji su propustili doći u Mejdan da to učine u subotu, 21.05.2022. godine, kada crveno-crni dočekuju ekipu Sparsa u okviru šestog kola Lige 6.