Spars nakon produžetka savladao Slobodu u Mejdanu

• 22/05/2022

Sloboda i Spars odmjerili su snage u šestom kolu lige za prvaka Bosne i Hercegovine i to je bio već peti put ove sezone da se dva rivala susreću jedni protiv drugih. Odlična atmosfera i crvene tribine Mejdana nisu pomogle domaćem timu da se revanšira gostima za poraz u Sarajevu od dva razlike u prvom dijelu. O napetosti i neizvjesnosti ovog susreta, ali i borbi s obje strane, dovoljno svjedoči činjenica da je utakmica otišla u produžetak gdje su gosti pružili više i na kraju slavili pobjedu.

Iako smo u prvoj dionici gledali ispitivanje snaga na parketu, Sloboda je dosta bolje ušla u derbi susret. Dobru igru i veliku želju pokazali su i u drugoj četvrtini kada su ostvarili dvocifrenu prednost sa kojom su otišli na poluvrijeme uz rezultat 43:31. Neobjašnjiv pad u igri domaćih košarkaša desio se u trećem periodu igre. Crveno-crni su postigli svega osam poena za 10 minuta igre što su gosti iskoristili da preuzmu inicijativu i nametnu svoj tempo. Do kraja regularnog dijela igrači Sparsa potpuno su uspjeli istopiti prednost, čak su par puta okrenuli rezultat u svoju korist, ali je nakon 40 minuta igre rezultat glasio 72:72. Nedostatak igrača u rotaciji za produžetak košta je domaći tim te su Sparsi rutinski odradili dodatnih pet minuta za svoju treću pobjedu u Ligi 6.

Najefikasniji u redovima Slobode bio je Ibrahim Durmo sa 17 poena dok su po 13 dodali Draško Albijanić i Đorđe Lelić, a 10 je postigao Adi Alikadić. Kod gostiju je odličnu partiju imao Marko Ramljak sa double-double učinkom od 27 poena i 13 skokova te Jakov Mustapić koji je zabio 21 poen. Sloboda je sada na omjeru od dvije pobjede i četiri poraza u ligi za prvaka, a sljedeća utakmica na rasporedu crveno-crnima je već u srijedu kada ih dočekuje ekipa Leotara u Trebinju.