Sloboda se porazom u Mejdanu oprostila od domaće publike

• 02/06/2022

Sloboda i Borac odigrali su svoj pretposljednji meč u okviru lige za prvaka Bosne i Hercegovine u tuzlanskom Mejdanu. U prvoj fazi Lige 6 Borac je bio uspješniji od Slobode u dvorani Borik, a isti scenarij, uz nešto neizvjesniju završnicu ovoga puta, gledali smo u Mejdanu gdje su gosti i drugi puta savladali crveno-crne i zasluženo upisali svoju treću pobjedu. Sloboda je odigrala jako dobro prvo poluvrijeme, ali se kod domaćih igrača još jednom javio pad igre u posljednje dvije četvrtine što je igračima Borca bilo dovoljno da okrenu rezultatu u svoju korist.

Nakon prilično izjednačene prve četvrtine igrači Slobode su preuzeli terensku inicijativu u drugom periodu i držali su konce igre u svojim rukama. Dobre reakcije u odbrani i efikasna realizacija u napadu rezultirale su prednošću od devet poena razlike sa kojom su crveno-crni otišli na veliki odmor. Gosti su znatno bolje ušli u drugo poluvrijeme susreta te su i odličnom ritmu nastavili kroz cijelu treću četvrtinu u kojoj su uspjeli potpuno istopiti prednost domaćih pa su u četvrtu dionicu ekipe ušle sa izjednačenim rezultatom. Vidno raspoloženiji igrači Borca nastavili su tamo gdje su stali u trećem periodu igre, posljednjih 10 minuta iskoristili su kako bi potpuno okrenuli rezultat te su na kraju slavili rezultatom 71:75.

U redovima Slobode najefikasniji je bio Ibrahim Durmo koji se vratio na svoje double-double brojke. Susret protiv Borca završio je sa 19 poena i 13 skokova, 15 poena dodao je kapiten Đorđe Lelić dok su po 12 postignutih poena imali Daniel Vujasinović i Miloš Latković. Kada je riječ o ekipi Borca, najistaknutiju rolu imao je Stefan Kenić sa 22 postignuta poena, Radoš Šešlija je zabio 13 dok je Draško Knežević dodao 12 poena. Ekipa Borca je pobjedom nad Slobodom ostala sama na petom mjestu tablice dok su Tuzlaci sada šestoplasirana ekipa lige uoči posljednjeg kola u okviru kojeg crveno-crni putuju na gostovanje kod lidera na tabeli, ekipe Igokee.