Sloboda prekinula negativan niz pobjedom nad Promom u Mejdanu

• 11/03/2023

Ekipe Slobode i Proma večeras su odmjerile snage u susretu 17. kola Prvenstva BiH. Prva utakmica ova dva rivala odigrana u prvom dijelu sezone završena je pobjedom domaćina, a crveno-crni su se u Mejdanu uspjeli revanširati za poraz iz Donjeg Vakufa. Iako su gosti bili nešto bolji protivnik u prvom poluvremenu, ekipa Slobode ušla je odlučnije u nastavak utakmice i tako preokrenula rezultat u svoju korist za osmu ovosezonsku pobjedu.

Obje ekipe počele su susret u dobrom napadačkom raspoloženju. Prilično izjednačenu četvrtinu poenima su završili gosti čime su ostvarili prednost od dva poena. Druga dionica ponudila je preslikanu igru iz prvog perioda igre, ekipe su se nadmetale na parketu, a gosti su i u nastavku uspjeli održati minimalnu prednost te su na pauzu otišli sa tri poena razlike pri rezultatu 42:45 za Promo.

Drugo poluvrijeme proteklo je u znaku domaćina. Sloboda je podigla nivo igre u odbrani čime su uspjeli zaustaviti brzu igru gostiju pa su tako u trećoj dionici okrenuli rezultat u svoju korist. Crveno-crni su u četvrtoj dionici nastavili u istom ritmu i povećali su rezultatsku prednost na dvocifrene brojke. Gosti do kraja nisu imali odgovor na odličnu igru Slobode u drugom poluvremenu i utakmica je završena rezultatom 84:73 za tim iz Tuzle.

Najefikasniji u redovima Slobode u ovom susretu bio je Almir Hasandić sa 19 postignutih poena. Josh Scott je ubacio 15 poena, dok su Adi Alikadić i Zoran Talley dodali po 12 poena. Kod gostiju najzapaženije role imali su Eman Šertović sa 19 i Armin Kalić sa 17 postignutih poena.

Sloboda je ovom pobjedom nakon 17 odigranih utakmica na omjeru od osam pobjeda i devet poraza. Promo je večeras u Mejdanu ubilježio svoj 12 poraz u ovoj sezoni. Crveno-crni će u okviru 18. kola idućeg vikenda gostovati kod ekipe Posušja.