Sloboda porazom od Čapljine ispustila Ligu 6 i završila sezonu

• 16/04/2021

Crveno-crni su utakmicom 26. kola u Mejdanu spustili zavjesu na, sada već slobodno možemo reći, sezonu za zaborav. Turbulentna sezona dovela je do toga da u posljednjem kolu gledamo utakmicu u kojoj pobjeda znači plasman u Ligu 6. Nažalost, sa značajno skraćenim rosterom zbog suspendovana tri igrača i raspoloženim gostima bilo je napeto do samog kraja, ali Tuzlaci nisu uspjeli ostvariti svoj cilj.

Domaći su fenomenalno otvorili susret sa čak pet vezanih trojki gdje gosti nisu imali rješenje za taj vanjski šut, ali su uspješno parirali u igri tako da smo vidjeli prilično efikasnu prvu četvrtinu koja je završena rezultatom 29:24. Igrači Čapljine nešto čvršće ulaze u drugu dionicu i okreću rezultat u svoju korist pa se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 46:47.

U trećoj četvrtini sudijska trojka isključuje kapitena Slobode Ibrahima Durmu pod najblaže rečeno upitnim okolnostima nakon čega na parketu u crveno-crnim dresovima gledamo rezervnu petorku. Za razliku od prvog, treći period igre nije bio baš poenterski efikasan i završen je rezultatom 60:66. Sloboda je pokušavala stići rezultat do posljednje sekunde, na pritisak domaćina gosti su imali odličan otpor i susret je završen konačnim rezultatom 81:88.

Najbolji u posljednjoj utakmici sezone za tuzlanski tim bili su Fahrudin Manjgafić sa double-double učinkom od 20 poena i 13 skokova te Adi Alikadić koji je zabio također 20 poena i odigrao svih 40 minuta susreta. Bez obzira na rano isključenje, Ibrahim Durmo je zabilježio novi double-double sa 11 poena i 15 skokova. Kod gostiju smo također vidjeli dvojac sa double-double učinkom, Matija Milin je ubacio 22 poena i imao 12 skokova dok je Gojko Sudžum dodao 18 poena uz 15 skokova.

Sloboda je ovim porazom zaključila sezonu u Prvenstvu BiH sa omjerom od 13 pobjeda i 11 poraza. Od 13 pobjeda na svom kontu treba istaknuti kako je čak osam njih ostvarno u gostima dok su crveno-crni imali svega pet pobjeda u Mejdanu. Loše predstave na domaćem parketu su se nastavile, Sloboda večeras u Mejdanu nije uspjela izboriti Ligu 6 i ovu takmičarsku sezonu završiti će na poziciji šest.