Sloboda poražena od Novog Pazara (foto)

• 20/11/2019

Večeras je u Mejdanu pred oko 1500 gledalaca Sloboda poražena od ekipe OKK Novi Pazar rezultatom 102:103.

Sloboda bolje otvara utakmicu i u prvoj četvrtini vodi sa 21:15.

Mladi Dedajić, koji je dobio priliku igrati od prve minute, kao i amerikanac Gregg, bili su neumoljivi u napadu te najviše doprinijeli ovom rezultatu.

Početkom druge četvrtine gosti sa dvije trojke Todorovića preuzimaju vodstvo. Gregg, Manjgafić i Gegić uspijevaju vratiti rezultat. Ipak čvrsti gosti preko Vulića ponovo prelaze u vodstvo i na odmor odlaze pri rezultatu 43:47.

Sloboda odlična početkom drugog poluvremena i sa 9:0 preokreće rezultat. Ali se i gosti odlično drže i ne dozvoljavaju da se odvojimo. Gosti i nakon ovog perioda vode 62:65.

U posljednjoj dionici igra se koš za koš i u neizvjesnoj završnici uz konstantno vodstvo gostiju uspijevamo doći do produzetka. Bilo je 89:89.

U produžetku gosti imaju više koncentracije i u veoma uzbudljivoj završnici uspijevaju doći do pobjede. Konačan rezultat glasio je 102:103.