Sloboda izgubila od Čapljine

• 08/03/2020

Ekipa je odigrala još jedan susret koji je doveo do neizvjesne završnice u kojoj je ovaj put lopta bila na strani protivnika pa je tako konačan rezultat utakmice u Čapljni glasio 74:72 (10:18, 18:19, 20:16, 26:19).

Utakmicu prvenstva BiH naši momci otvorili su nešto bolje od domaćina i čuvali su prednost kroz prvo poluvrijeme susreta. U posljednje dvije četvrtine, kontrola susreta izmakla je iz ruku igrača Damira Mulaomerovića, ponajviše zahvaljujući umoru koji ih je morao sustići u gustoj borbi na dva fronta, a tu je i niz zdravstvenih problema zbog kojih je ekipa imala svega osam igrača u rotaciji.

Domaćin je to itekako znao iskoristit u nastavku gdje su okrenuli susret te isti uveli u penal završnicu koju su dosta pribranije odradili i na kraju slavili. Vrijedi istaći kako je isti trojac u našim redovima ponovno bio najefikasniji (Rikić 20 poena, Čampara 15 poena i Grubor  12 poena). Sani je još jednom odigrao utakmicu svih 40 minuta dok su Robert i Miloš također odradili svoje sa po 35 minuta na parketu. U ekipi Čapljine najefikasniji su bili Preston s 22 poena i nekadašnji član našeg kluba Lužaić s 21 poenom.

Naše momke u srijedu očekuje utakmica u Sarajevu protiv Sparsa u okviru posljednjeg kola ovosezonske ABA 2 Lige, a već za vikend dočekujemo Zrinjski u Mejdanu. Liga 12 se bliži kraju i svega su još dva kola do kraja zbog čega još jednom pozivamo sve da, sada kada je najvažnije, podržimo naše igrače u borbi za što bolji plasman za Ligu 6.