Sloboda 2 u svom debitantskom nastupu savladala prošlosezonskog osvajača A1 lige

• 06/11/2022

Razvojni tim Slobode, koji od ove sezone učestvuje u A1 ligi pod nazivom Sloboda 2, večeras je odigrao susret prvog kola A1 lige grupe sjever gdje su u svom prvom ovosezonskom susretu ugostili gradskog rivala, ekipu UKK Student. Upravo večerašnji protivnik mladih košarkaša Slobode bio je prošlosezonski prvak A1 lige što je momcima bio motiv više da već na samom startu i pred svojom publikom pokažu koliko znaju i mogu te na taj način ostvare trijumf.

Igrači Slobode od prve minute krenuli su u realizaciju dogovorenog u svlačionici, napadački su odlično otvorili utakmicu i nakon prvih 10 minuta igre zatrpali su koš protivnika sa 30 poena. Igrači Studenta su u drugoj dionici znatno bolje odgovorili na napadačku igru domaćih pa su do poluvremena uspjeli smanjiti dvocifrenu prednost Slobode na šest poena razlike te se na odmor otišlo pri rezultatu 48:42 za crveno-crne. Drugi period igre obilježila je i povreda nekadašnjeg igrača Slobode, sada člana Studenta, Harisa Andelije koji je morao napustiti parket.

Usprkos velikom broju dosuđenih prekršaja ekipi domaćina koji su ih uveli u probleme sa faulima, košarkaši Slobode održavali su prednosti i u nastavku pa su, nakon izgubljene druge, u trećoj dionici opet bili rezultatski uspješniji te su u posljednji period igre ušli sa prednošću od devet poena. Posljednjih 10 minuta domaći su igrali bez startera Asima Gutića koji je u trećoj četvrtini isključen, a vrlo brzo nakon toga ostali su bez još jednog člana petorke, Emira Krajinića, koji je zaradio svoj peti faul. Gosti su to pokušali iskoristiti za potpuni preokret što im nije pošlo za rukom te su mladi košarkaši Slobode zasluženo slavili rezultatom 92:86 na svojoj premijeri u A1 ligi.

Najefikasniji u redovima Slobode 2 bio je Harun Čustović sa 18 postignutih poena uz šut za dva poena 7-8 i sedam uhvaćenih skokova, a u stopu ga je pratio Denis Halilčević koji je postigao 17 poena i imao pet skokova. Emir Krajinić je također bio dvocifren sa 14 ubačenih poena uz šut iz igre 6-7 kao i Eman Medunjanin koji je zabio 10 poena i uhvatio osam skokova. Asim Gutić, Ajdin Ćosić i Aldin Kunosić su dodali po osam poena, a vrijedi istaći i rolu mladog Ajdina Kahrića koji je odigrao sjajnu odbranu večeras i postigao šest poena. Kada je riječ o ekipi Studenta, prvo ime susreta bio je Enes Latifagić sa 24 poena i devet skokova, Jasmin Jakupović je postigao 17 dok je dvocifren još bio Nino Herenda sa 14 ubačenih poena.

Ekipa Slobode 2 na krilima večerašnje pobjede idućeg vikenda na parketu Mejdana dočekuje ekipu Gradine iz Srebrenika, koja je u prvom kolu savladala ekipu Brčkog na svom terenu. Student u narednom kolu dočekuje ekipu Živinica.