Sloboda 2 savladala Brčko u posljednjoj utakmici sezone i osigurala šesto mjesto u A1 ligi

• 05/03/2023

Utakmicom između Slobode 2 i Brčkog večeras je u Mejdanu spuštena zavjesa na regularni dio sezone A1 lige sjever. Sloboda 2 i Brčko odmjerili su snage u prvom dijelu sezone u Brčkom kada je razvojni tim Slobode nastupio sa juniorskom selekcijom i domaći igrači slavili su uvjerljivu pobjedu. Posljednji susret ove sezone bio je od velike važnosti za Slobodu 2 jer je odlučivao o putniku u niži rang kao i konačnom plasmanu na ligaškoj tablici. Crveno-crni su večeras uspješno izvršili svoj zadatak i revanširali se ekipi Brčkog u utakmici bez rezultatskog uzbuđenja budući da je sve bilo riješeno u prvom poluvremenu, a u nastavku su priliku dobili i najmlađi igrači koji su ujedno završili ovaj susret.

Svjesni važnosti ove utakmice domaći igrači ušli su maksimalno fokusirano u ovaj meč što su pokazali odličnim otvaranjem susreta. Furiozan start donio im je značajnu rezultatsku prednost već nakon prvih deset minuta igre kada su imali rezultatski plus od 16 poena. Sloboda 2 nastavila je dominirati na parketu i u drugoj četvrtini utakmice te su dodatno povećavali prednost koja je u ovoj dionici išla preko 20 razlike. Gosti nisu imali adekvatan odgovor na napadačku igru domaćina pa se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 48:28.

Domaći su nakon odličnog prvog poluvremena u istom ritmu nastavili i u trećem periodu igre koji također rezultatski ide na stranu crveno-crnih. Već riješeno pitanje pobjednika treneri su iskoristili kako bi u posljednjoj dionici susreta dali priliku mlađim igračima koji su susret priveli kraju. Gosti su do posljednjeg zvižduka uspjeli samo ublažiti poraz i smanjiti rezultatski zaostatak, a konačan rezultat susreta u Mejdanu glasio je 89:76 za četvrtu ovosezonsku pobjedu Slobode 2 i ostanak u A1 ligi.

Prvo ime susreta bio je kapiten domaće ekipe Emir Krajinić sa double-double učinkom od 19 poena i 13 skokova. Odličnu partiju imao je i Ajdin Ćosić sa 16 poena uz pet skokova i isto toliko asistencija, a dvocifreni su bili još Ajdin Kahrić sa 15 poena te Denis Halilčević koji je dodao 12 poena. Asim Gutić i Eman Medunjanin zabili su po devet, odnosno osam, poena dok su se u strijelce još upisali Harun Čustović sa šest te Aldin Kunosić sa četiri poena. Kod gostiju najzapaženiju rolu imao je Aleksandar Pirgić sa 25 postignutih poena u ovom susretu.

Ekipa Slobode 2 završila je sezonu na poziciji broj šest i osigurala nastup u A1 ligi i iduće sezone. Najmlađi tim lige sa prosjekom od 18 godina nakon 14 odigranih kola bilježi omjer od četiri pobjede i 10 poraza. Ovaj uspjeh mladih igrača Slobode je još veći ako uzmemo u obzir da većinu sezone ekipa nije nastupala u kompletnom rosteru zbog seniorskih i juniorskih obaveza igrača razvojnog tima. Momcima čestitamo na odrađenom u A1 ligi i želimo im puno sreće u nastavku sezone!