Široki bolji od Slobode u finalu memorijalnog turnira

• 12/09/2021

Treća utakmica crveno-crnih u pripremnom periodu je ujedno značila i prvi poraz za ekipu trenera Nedima Džemića. U okviru priprema Sloboda je uzela učešće na 21. Memorijalnom turniru “Široki 2021” gdje su pobjedom nad Zrinjskim ostvarili plasman u finale, ali u susretu za prvo mjesto bolji su bili rivali domaće ekipe iz Širokog.

Utakmicu su dosta bolje otvorili gosti iz Tuzle sa efikasnom prvom četvrtinom i svoj tempo držali su otprilike do poluvremena kada su na pauzu otišli sa vodstvom od tri razlike i rezultatom 40:43. Široki je u drugom poluvremenu pojačao agresivnost, podigao nivo igre i već nakon treće četvrtine su imali dvocifrenu prednost koju su održali do kraja utakmice za konačan rezultat 86:73.

U redovima crveno-crnih najefikasniji je bio kapiten Lelić sa 28 poena, 20 je postigao Davis dok su Samac i Albijanić dodali po 11 poena. Kod gostiju je najbolji pojedinac bio Luka Božić sa 25 poena. Za najboljeg igrača proglašen je Mateo Čolak iz HKK Široki, a najbolji strijelac bio je Luka Božić koji je u dvije večeri turnira ukupno ubacio 48 poena.

Vrijedi spomenuti da je u utakmici za treće mjesto bila uspješnija ekipa Leotara koja je savladala mostarski Zrinjski. Ekipa Slobode u Tuzlu se vraća kao drugoplasirana na turniru gdje su odigrali dvije jake utakmice i nastavlja istim tempom svoj pripremni period spremajući se za nove izazove uoči početka sezone.