Pobjeda Slobode (foto)

• 07/12/2019

Pred oko 1000 posjetilaca Sloboda je večeras u Mejdanu svladala ekipu ekipu iz Čapljine rezultatom 81:68 (16:23, 22:16, 20:9, 23:20)

Početak susreta nismo otvorili najbolje što gosti koriste i vode sa 20:10 pred kraj prve četvrtine, najviše zahvaljujući šutem za tri poena. Do kraja prvog perioda uspjeli smo smanjiti prednost na 7 poena razlike. Bilo je 16:23.

U drugoj četvrtini kvalitetnije igramo, mnogo agresivnije u odbrani i to donosi bolji rezultat. Nekoliko sjajnih odbrana i kontranapada donosi nam – 1 na polvremenu, 38:39. Fenomenalni Gregg sa 13 poena predvodio je naš tim.

Sjajno otvaranje treće četvrtine, ponovo agresivna odbrana sa kontranapadima donosi nam prednost. Sjajni Manjgafić igra fenomenalno na obje strane i uz precizne Čamparu i Janjića završavamo treću četvrtinu sa deset poena razlike prednosti, 58:48.

U četvrtoj četvrtini ne dozvoljavamo ekipi iz Čapljine da se približi te uspijevamo završiti utakmicu krajnjim rezultatom

Najefikasniji u našoj ekipi bili su Janjić sa 22, Manjgafić sa 21 i Gregg sa 18 poena. Kod gostiju Bungei sa 20 i Milin sa 18 bili su bolji od ostalih.

Sljedeću utakmicu naša ekipa igra već u srijedu u Mejdanu 11.12.2019.godine u 19.00 sati u okviru ABA2 Lige protiv ekipe Sparsa.