Pobjeda nad Radnikom šesti trijumf Slobode u pripremnom periodu

• 01/10/2021

Novi premijerligaš iz Bijeljine danas je stigao u Mejdan na prijateljski meč u okviru priprema za predstojeću sezonu. Sloboda je susret protiv Radnika trebala igrati još u utorak, ali je utakmica odgođena pa je ekipa Bijeljine danas stigla na gostovanje u Tuzlu. Crveno-crni su bili uspješniji od Radnika u ovom susretu za svoju šestu pobjedu u sedam pripremnih susreta.

Sloboda je večeras nastupila sa skraćenim rosterom zbog sitnih zdravstvenih problema što se najviše vidjelo na otvaranju utakmice. Tuzlaci su ušli nešto lošije u susret budući da su imali problema sa realizacijom u napadu. Već u drugoj četvrtini stvari su došle na svoje znatno boljom napadačkom igrom, ali i podignutom agresivnošću u odbrani. U drugom poluvremenu je prednost dodatno rasla, a posebno kvalitetna igra u drugoj i četvrtoj dionici igrača Slobode donijela je konačan rezultat 77:50 (14:15; 18:09; 21:17, 24;09).

Najbolji pojedinci večeras u crveno-crnim dresovima bili su Haris Delalić sa 23 postignuta poena te Ibrahim Durmo i Rashun Davis sa po 20 poena. Ekipa Slobode će prije početka nove sezone odigrati najmanje još jedan pripremni meč koji će kao i dosadašnji služiti isključivo za uigravanje. U susretu protiv radnika nove minute u seniorskoj košarci zabilježili su Čustović, Malohodžić i Petković.