OKK Sloboda u punom Mejdanu savladala Građanski (VIDEO)

• 24/11/2013

Iako su u posljednja dva kola doživjeli poraze košarkaši Slobode su večeras u Mejdanu ponovo imali podršku oko 4.000 ljubitelja košarke. Tuzlanska publika je ponovo pokazala da voli košarku i da upravo zbog toga dolazi u Mejdan. U Mejdanu bolji protivnik uvijek je bio ispraćen aplauzom baš kao i domaći košarkaši nakon poraza., piše Tuzlanski.ba.

OKK Sloboda je dobro otvorila utakmicu i na samom početku igrači Damira Mulaomerovića napravili su značajniju prednost nakon čega je uslijedio pad u igri te nekoliko nelogičnih sudijskih odluka što protivniku daje krila i Građanski nakon prvih 10 minuta bilježi prednost od 2 poena 22:24.

Druga četvrtina u potpunosti je pripada košarkašima Slobode, odličnom igrom u odbrani košarkaši Slobode dozvoljavaju protivniku da postigne svega 9 poena, dok su uspjeli ubaciti 23.

Nošeni sjajnom atmosferom košarkaši Slobode uspijevaju zahvaljujući prije svih poenima respoloženogDžambića 20, i Cook-a 15, sačuvati stečenu prednost u prvom poluvremenu te utakmicu bez veće rezultatske neizvjesnosti privesti kraju do konačnog rezultata 88:73.

Bolji od ostalih u redovima Slobode bili su još i Hujdurović i Latifagić sa po 11 te Tanasilović sa 10 poena. Na samom početku utakmice nezgodnu povredu noge zadobio je Mirza Ibračević koji nije mogao nastaviti igru.

Najviše poena kod gostiju postigao je kapitan Vasilić 21, a istakao se i Boljkovac sa 16 poena.

Podršku košarkašima Slobode pružila je i navijačka skupina Fukare Tuzla koja je skupa sa publikom u velikoj dvorani Mejdana pravila sjajnu košarkašku atmosferu.

Sloboda je nakon 6. kola druga na tabeli sa učinkom od 4 pobjede dva poraza i 10 osvojenih bodova uz koš razliku + 73.

Veliko iznenađenje u 6. kolu priredio je Radnik iz Bijeljine koji je upisao svoju prvu pobjedu a ujedno nanio prvi poraz rezultatom 81:71 lideru na tabeli ekipi Mladosti koja je do ovog kola bila neporažena.

Evo svih rezultata 6. kola Lige 12 BiH za košarkaše: Zrinjski – Posušje 83-69; Čapljina Lasta – Bosna BHT 64:75; Spars – Leotar 91:75; Varda – Kakanj 76:60; Sloboda – Građanski 88:73; Radnik BN Basket – Mladost 81:71.