OKK Sloboda savladala Leotar i zasjela na vrh tabele

• 22/12/2013

OKK Sloboda je večeras u prepunoj Maloj dvorani “Mejdana” savladala odličnu ekipu Leotara rezultatom 72-59. Gosti iz Trebinja su se pokazali kao odlična ekipa, vjerovatno najbolji tim koji je gostovao ove jeseni u Tuzli, piše bhbasket.ba.

Igrali su tačno onako kako Slobodi ne odgovara, zonu u oodbrani, a u napadu brzu igru sa puno šuteva za tri poena.

U takvoj igri držali su utakmicu u “egalu” skoro tri četvrtine, a tek u posljednjoj četvrtini Sloboda je nošena publikom uspjela da slomi otpor gostiju i dođe do pobjede kojom zauzimaju vrh tabele, pošto je lider Mladost poražena u Posušju.

Kod Slobode Latifagić je odigrao dobru utakmicu sa 15 poena i 8 skokova, a Amerikanac Cook je imao 14 poena.

Za goste iz Trebinja Nikolić je postigao 18 poena, a odlični centar Ninković je dodao 12 poena i 9 skokova.