OKK Sloboda bolja od KK Gradina

• 12/02/2019

U okviru 18. kola košarkaškog Prvenstva Bosne i Hercegovine svoj susret u Mejdanu odigrali su OKK Sloboda i KK Gradina. Na kraju pobjedu su ostvarili izabranici Josipa Pandže rezultatom 82:72 (47:32).

Od prvog perioda Sloboda je nametnula svoju igru, te prvih 10 minuta završava rezultatom 25:14. U drugom periodu borbena i jaka Sloboda. Gosti iz Srebrenika nisu imali odgovor, pa se na veliki odmor odlazi sa 47:32 u korist naših košarkaša.

Drugo poluvrijeme trener domaćih Josip Pandža iskoristio je da pruži priliku svim košarkašima, što su iskoristili gosti iz Srebrenika, te na kraju upisali pristojan poraz rezultatom 82:72.

Najefikasniji u našem timu bio je Gregg Thondique sa 17 poena, dok su po 15 poena dodali Milivoje Božović i Zlatko Jovanović.

Ekipu Gradine predvodio je Mujo Tuljković sa 13, odnosno Mirza Hrnčić i Zlatko Golijanin sa 11 poena.