Neizvjesna završnica na parketu Mejdana pripala Širokom

• 07/02/2021

U duelu dva stara rivala očekivala se rapsodija koševa, ali Sloboda i Široki su u Mejdanu odigrali utakmicu na prilično mali broj poena za njihove standarde. Pobjedu u susretu gdje je i jednima i drugima ista bila od velike važnosti ostvarili su gosti sa Pecare, ali nije to bio nimalo lagan zadatak iako je domaćin nastupio bez čak četiri igrača u rosteru. Gostovanje u Tuzli ekipa iz Širokog Brijega okarakterisala je kao dosta teško, kontrolisali su susret većim dijelom, no bez obzira na sve tek su u posljednjim minutama slomili otpor Slobode.

Domaćin je jako loše ušao u susret, Široki je napravio seriju i ostvario prednost na samom početku. Crveno-crni nisu prikazali puno u prvoj četvrtini pa su na prvu pauzu otišli rezultatom 13:21. Već u drugom periodu igre ekipa Slobode povezala je svoju igru i spustila prednost na šest razlike s kojom se otišlo na poluvrijeme pri rezultatu 27:33 i svega 60 postignutih poena u prvom dijelu.

U nastavku Široki uspijeva da odoli povremenim naletima Slobode i održava kakvo-takvo vodstvo. Domaćin i dalje hvata rezultatski priključak pa je na kraju treće četvrtine rezultat glasio 46:49. Gosti su također imali oscilacije u igri, Sloboda je nekoliko puta preuzela vodstvo u drugom dijelu, ali ekipa Širokog je pogodila nekoliko važnih šuteva u posljednje dvije minute susreta čime su održali prednost na kraju dovoljnu za novu pobjedu rezultatom 61:67.

Iako nismo vidjeli pretjerano puno poena, oni od kojih se to najviše očekivalo sa obje strane dali su svoj doprinos. Kod gostiju najefikasniji bio je možda i ponajbolji igrač ekipe Dario Drežnjak sa 20 poena. Crveno-crni su i u ovoj utakmici bili nošeni Jakovom Mustapićem koji je “flertovao” sa double-double učinkom od 19 poena i devet skokova, a Ibrahim Drumo je taj isti učinak i ostvario sa 18 poena i 10 skokova. Dobru rolu imao je i Adi Alikadić koji je dodao 12 poena.

Široki ovom pobjedom ostaje pri samom vrhu tabele i sada nakon 15 odigranih utakmica imaju skor od 10 pobjeda i pet poraza. Sloboda će na prvenstvenu pauzu sa porazom koji ih dovodi na polovičan učinak u 16 odigranih susreta. Ispred ekipe je sada reprezentativna pauza, a prvenstvo se nastavlja krajem ovog mjeseca kada će crveno-crni nastaviti svoju bitku za ligu šest.