Nakon Bratunca Sloboda naplatila dug i Zrinjskom

• 13/03/2021

U okviru 21. kola Prvenstva BiH ekipa Slobode gostovala je u Mostaru kod direktnog konkurenta za Ligu 6, ekipe Zrinjskog. Dva dobro poznata rivala u prvom dijelu sezone odmjerili su snage u Mejdanu kada je Zrinjski savladao crveno-crne sa sedam koševa prednosti što su Tuzlaci u sportskoj dvorani “Bijeli Brijeg” odlučili naplatiti s kamatom.

Sloboda je ovaj susret kontrolisala gotovo cijelim njegovim tokom. U prvoj četvrtini su gosti bili nešto nesigurniji pa su uprkos dobroj igri prvu dionicu izgubili rezultatom 18:16. Druga četvrtina je protekla u znaku crveno-crnih koji su zatrpali koš domaćina za rezultat na poluvremenu 29:41 i 12 poena prednosti uoči nastavka.

Treću četvrtinu gosti su nastavili u svom ritmu, održali su dobru igru i zadržali prednost za rezultat 47:62 uz i dalje dvocifrenu prednost. U četvrtom periodu igre Sloboda rutinski privodi utakmicu kraju, uspijeva odbiti nekoliko naleta Zrinjskog za pobjedu od 16 poena razlike i rezultat 62:78.

Najefikasniji u redovima crveno-crnih bio je Milan Munižaba sa 25 postignutih poena i užarenom rukom kojom je pogodio sedam trojki. Fahrudin Manjgafić i Ibrahim Durmo zabili su po 15 dok je Durmo ubilježio novi double-double uz 13 skokova. Darrion Strong je dodao 12, a Đorđe Lelić 11 postignutih poena. Kod domaćina se istaknuo Sreten Knežević sa 20 ubačenih poena.

Nakon međusobnog susreta u 18 odigranih kola oba sudionika današnjeg derbija u Mostaru imaju omjer od 10 pobjeda i osam poraza. Ekipa trenera Damira Mulaomerovića već u ponedjeljak nastavlja s pripremama za idući susret koji je na rasporedu u subotu kada u Mejdan stiže ekipa Proma iz Donjeg Vakufa.