Mladi košarkaši Slobode upisali prvi poraz u drugom kolu A1 lige

• 12/11/2022

Nakon pobjede u prvom kolu nad ekipom gradskog rivala UKK Student, razvojni tim OKK Sloboda je na svom parketu u Mejdanu dočekao ekipu Gradine iz Srebrenika. Gosti iz Srebrenika su također upisali pobjedu na otvaranju sezone prošlog vikenda kada su na domaćem terenu savladali ekipu Brčkog. Crveno-crni su kao najmlađi tim u ligi još jednom kao protivnika imali znatno iskusniju ekipu kojoj su uspjeli parirati u prvom poluvremenu, ali u nastavku su gosti iskoristili greške domaćih košarkaša i utakmicu su riješili u svoju korist.

Košarkaši Slobode 2 su još jednom odlično otvorili utakmicu, ušli su u susret agresivnom odbranom i napadački raspoloženo, a gosti su rezultatski priključak čuvali preciznim šutevima sa distance. Nakon prvog perioda igre domaći su imali prednost od pet poena razlike te smo u drugoj četvrtini mogli gledati neizvjesnu utakmicu sve do pred samo poluvrijeme kada su gosti okrenuli rezultat zahvaljujući nešto slabijoj igri domaćih u napadu. Nakon izuzetno efikasnih prvih 20 minuta na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 45:52.

U trećoj dionici napadačka igra domaćih je potpuno stala, a gosti su ubacili u brzinu više i prvi puta ostvaruju dvocifrenu prednost na ovom susretu. Crveno-crni su u više navrata pokušali uhvatiti rezultatski priključak što odbrana gostiju, ali i same greške domaćih, nisu dozvoljavali tako da su u posljednjoj četvrtini igre uspjeli samo smanjiti rezultatski zaostatak. Konačan rezultat utakmice u Mejdanu glasio je 79:93 za prvi poraz mladih košarkaša Slobode u novoj takmičarskoj sezoni.

U redovima Slobode 2 najefikasniji igrač bio je Denis Halilčević sa 19 poena i sedam skokova dok ga je Eman Medunjanin pratio u stopu sa 16 postignutih poena. Poenterski učinkoviti bili su još Emir Krajinić koji je dodao 11 poena i sedam skokova te Asim Gutić sa devet poena. Od ostalih igrača Ajdin Ćosić je postigao sedam poena, Ajdin Kahrić i Harun Čustović su dodali po šest poena, a pet je zabio Bakir Kurtić. Vrijedi spomenuti i double-double učinak Čustovića koji je uz šest poena zabilježio čak 11 asistencija i isto toliko skokova u ovom meču. Goste je do pobjede vodio Mirza Hrnčić sa 36 poena i devet skokova, a double-double učinak upisao je Abdulgani Ahmeljić sa 18 poena i 10 skokova.

Sloboda 2 je sada na skoru od jedne pobjede i jednog poraza, a u narednom kolu gostuje ekipi Željo 1971  koja je na omjeru 0-2 i u drugom kolu je tijesno savladana na gostovanju u Brčkom rezultatom 79:78. Gradina iz Srebrenika sa omjerom 2-0 u trećem kolu dočekuje ekipu Studenta.