Makedonci bolji u Tuzli

• 19/12/2019

Večeras je u Mejdanu naša ekipa poražena rezultatom 69:82 (14:21, 14:28, 19:20, 22:13) od ekipe MZT Skopje. Ovom utakmicom krenuo je i drugi krug utakmica u okviru ABA2 lige.

Oko 1500 gledalaca moglo je uživati u pojedinim dijelovima utakmice, ali su većim dijelom igre gosti bili ti koji su dominirali terenom, te zasluženo nose epitet drugoplasirane ekipe ABA 2 lige.

Rezultatski prednost gosti su stekli već u prvom poluvremenu kada su vodili sa 28:49. Sjajni Milošević i Hariss nemilosrdno su punili naš koš.

U drugom poluvremenu rezultatski izjednačena igra u kojem gosti ne dopuštaju da im se približimo na manje od 15 poena razlike. Treći period završio je rezultatom 47:69.

Ni u četvrtoj četvrtini ne uspijevamo više, pa se utakmica završava rezultatom 69:82. Najefikasniji u našoj ekipi bio je Gregg sa 18 poena, dok je kod gostiju Milošević postigao 19 poena.

Sljedeća utakmica je u Mejdanu u okviru Prvenstva BiH, u nedjelju 22.12.2019. godine od 19:00 sati kada igramo protiv ekipe KK Kakanj.