Liga 12: Pobjeda OKK Slobode u Čapljini

• 27/10/2013

U okviru drugog kola Lige 12 košarkaškog prvenstva Bosne i Hercegovine OKK Sloboda je u gostujućoj utakmici savladala ekipu Čapljine konačim rezultatom 70-85 (22-22, 18-16, 13-33, 17-14). Ovom pobjedom ekipa Damira Mulaomerovića je zadržala prvo mjesto na tabeli sa koš razlikom +48 nakon dva odigrana kola.

Nakon što je Sloboda dobro otvorila utakmicu domaćini su konsolidovali redove te se je prva četvrtina završila rezultatom 22-22. U drugoj četvrtini domaćini su bili šuterski raspoloženi pa se je na poluvrijeme otišlo sa rezltatom 40-38 za domaće.

Sloboda je do polovice treće četvrtine napravila seriju 22-1 što je i bilo presudnih pet minuta susreta, četvrtina je završena ukupnim rezultatom 13-33, da bi konačan rezultat utakmice glasio 70-85.

Čapljina gostovanje

U redovima Slobode najuspješniji je bio Sead Hadžifejzović koji je postigao 18 poena i ostvario 9 skokova. Dvocifren broj poena su postigli i Tanasilović (16), Hujdurović(13), Džambić (12) i Grošić (11). Kod domaće ekipe najuspješniji je bio Begić sa postignutih 18 poena.

Kada je u pitanju podrška sa tribina ona ni ovaj put nije izostala, a velika udaljenost nije spriječila pedesetak Slobodinih navijača da dođu i podrže ekipu na gostovanju u Čapljini.

Naredno kolo OKK Sloboda dočekuje ekipu Sparsa iz Sarajeva, a utakmica će zbog jesenjeg sajma biti odigrana u Maloj dvorani SKPC Mejdan.